GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu İspanya’da

Cuma, Kas.09.2018 - 11:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu İspanya’da

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından fon desteği sağlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘’ Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya’da yapılan ulus ötesi toplantı hareketliliğini gerçekleştirdi.

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından fon desteği sağlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘’ Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya’da yapılan ulus ötesi toplantı hareketliliğini gerçekleştirdi. ​Okul müdürü Hasan Hüseyin Aktaş proje hareketliliği ile ilgili olarak şu bilgileri verdi. ‘ 2017 çağrı döneminde kabul gören ve okulumuzun da ortak olarak yer aldığı Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya-Alicante-El Pinos şehrinde C.E.İ.P Santa Catalina okulunda gerçekleştirilen projenin ikinci ulus ötesi toplantısına okulumuzu temsilen iki öğretmen arkadaşımız Ali Kirti ve Melike Celep katılmıştır. ​Öğrenme ortamlarının okul dışına taşınmasını, öğrencilere her türlü ortamı öğrenme alanına çevirebilme becerisi kazandırmayı, kendi başına iş yapabilme, doğal şartlarla mücadele edebilme, doğaya karşı bilinçli bireyler yetiştirme, kültürler arası bilgi ve beceri paylaşımı, öğrencilerin öz güven gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan projemiz yedi ülkenin katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu kapsamda üç ulus ötesi toplantı, iki öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği ve iki adette öğretmen öğrenme ve öğretme hareketliliği planlanmıştır. İspanya hareketliliği ikinci ulus ötesi toplantı olarak gerçekleşmiştir. ​Bu toplantıda; gerçekleştirilen proje faaliyetleri ve yapılacak faaliyetler değerlendirilmiş proje akışı ile ilgili görüş alış verişinde bulunulmuş ve belirlenen faaliyetlerin yürütülmesi kararlaştırılmış, okul bünyesinde yapılan çeşitli proje etkinliklerine katıldılar. Projenin yaygınlaştırılması ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için projenin amacını kapsayan; e-gazete, e-albüm, e-hikaye, takvim gibi aktivitelerin yapılması proje web sitesinin daha görünür hale getirilmesi, proje faaliyetlerinin e-twinning platformunda aktifleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu toplantıda ev sahipliği yapan C.E.İ.P Santa Catalina okuluna teşekkür ediyorum. ​Projemizin bir sonraki hareketliliği öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği olarak 26-30 Kasım tarihleri arasında ilimizde gerçekleşecek olup Hırvatistan, İtalya, İspanya, Yunanistan, Fransa ve Bulgaristan’dan 26 öğrenci ve 16 öğretmenin katılımı ile gerçekleşecektir. Misafirlerimize ilimizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacak, 7500 yıllık tarihe sahip olan Amasya’mızın tanıtımına katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gelecek olan misafirlerimize kurum olarak Türk misafirperverliğini, derin bir tarihe sahip Türk mutfağından örnekler sunmayı, ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyoruz’ dedi.

 


Bu haber 242 defa okundu.

Benzer Haberler

YÜZLERİ KIZARMAYANLAR'A !..

YÜZLERİ KIZARMAYANLAR'A !.. Alttaki başlıklı yazımı 2003’te R.T. Erdoğan henüz başbakan bile değilken yazmıştım. Israrla aradım ve buldum. 

Salı, May.21.2019 - 12:57

Meyve üreticilerine önemli uyarı

Meyve üreticilerine önemli uyarı

Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü meyve üreticilerini uyardı.


Salı, May.21.2019 - 12:18

Düzceli Kadın Girişimcilerden Amasyalı kadın girişimcilere ziyaret

Düzceli Kadın Girişimcilerden Amasyalı kadın girişimcilere ziyaret TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz ve kurul üyeleri, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç'ı ziyaret ettiler. 

Salı, May.21.2019 - 12:13

CHP 19 Mayıs’ı kutladı

CHP 19 Mayıs’ı kutladı Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl ve Merkez İlçe Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Yavuz Selim Meydanında Yönetim Kurulu ve Parti üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulunup, günün anlam ve önemini belirten açıklamayı CHP İl Sekreteri Hatem Doğanbaş yaparak şunları kaydetti: “100 yıl önce ülkemiz emperyalist ve onun taşeronları tarafından işgal edilmiş bir ülkeydi. 

Salı, May.21.2019 - 12:12

Amasya’da 20 bin hektar arazi toplulaştırıldı

Amasya’da 20 bin hektar arazi toplulaştırıldı

Türkiye genelinde tarla içi geliştirme ve toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Samsun, Sinop, Amasya ve Tokat illerinde yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.


Salı, May.21.2019 - 12:10
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.