GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu İspanya’da

Cuma, Kas.09.2018 - 11:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu İspanya’da

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından fon desteği sağlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘’ Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya’da yapılan ulus ötesi toplantı hareketliliğini gerçekleştirdi.

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından fon desteği sağlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘’ Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya’da yapılan ulus ötesi toplantı hareketliliğini gerçekleştirdi. ​Okul müdürü Hasan Hüseyin Aktaş proje hareketliliği ile ilgili olarak şu bilgileri verdi. ‘ 2017 çağrı döneminde kabul gören ve okulumuzun da ortak olarak yer aldığı Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya-Alicante-El Pinos şehrinde C.E.İ.P Santa Catalina okulunda gerçekleştirilen projenin ikinci ulus ötesi toplantısına okulumuzu temsilen iki öğretmen arkadaşımız Ali Kirti ve Melike Celep katılmıştır. ​Öğrenme ortamlarının okul dışına taşınmasını, öğrencilere her türlü ortamı öğrenme alanına çevirebilme becerisi kazandırmayı, kendi başına iş yapabilme, doğal şartlarla mücadele edebilme, doğaya karşı bilinçli bireyler yetiştirme, kültürler arası bilgi ve beceri paylaşımı, öğrencilerin öz güven gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan projemiz yedi ülkenin katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu kapsamda üç ulus ötesi toplantı, iki öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği ve iki adette öğretmen öğrenme ve öğretme hareketliliği planlanmıştır. İspanya hareketliliği ikinci ulus ötesi toplantı olarak gerçekleşmiştir. ​Bu toplantıda; gerçekleştirilen proje faaliyetleri ve yapılacak faaliyetler değerlendirilmiş proje akışı ile ilgili görüş alış verişinde bulunulmuş ve belirlenen faaliyetlerin yürütülmesi kararlaştırılmış, okul bünyesinde yapılan çeşitli proje etkinliklerine katıldılar. Projenin yaygınlaştırılması ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için projenin amacını kapsayan; e-gazete, e-albüm, e-hikaye, takvim gibi aktivitelerin yapılması proje web sitesinin daha görünür hale getirilmesi, proje faaliyetlerinin e-twinning platformunda aktifleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu toplantıda ev sahipliği yapan C.E.İ.P Santa Catalina okuluna teşekkür ediyorum. ​Projemizin bir sonraki hareketliliği öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği olarak 26-30 Kasım tarihleri arasında ilimizde gerçekleşecek olup Hırvatistan, İtalya, İspanya, Yunanistan, Fransa ve Bulgaristan’dan 26 öğrenci ve 16 öğretmenin katılımı ile gerçekleşecektir. Misafirlerimize ilimizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacak, 7500 yıllık tarihe sahip olan Amasya’mızın tanıtımına katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gelecek olan misafirlerimize kurum olarak Türk misafirperverliğini, derin bir tarihe sahip Türk mutfağından örnekler sunmayı, ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyoruz’ dedi.

 


Bu haber 135 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol akademik ve iş hayatından tecrübelerini gençlerle paylaştı

Vali Varol akademik ve iş hayatından tecrübelerini gençlerle paylaştı Amasya Valisi Dr. Osman Varol, ‘Zoru Başaranlar’ kariyer sohbetleri kapsamında KYK'lı gençlerle buluştu; eğitim hayatı ve sonrasına dair nasihatlerde bulundu. 

Perşembe, Ara.13.2018 - 08:56

Uçak ambulans bebek hasta için havalandı

Uçak ambulans bebek hasta için havalandı

Ambulans Uçak, Amasya’daki hasta bebek için havalandı. 


Perşembe, Ara.13.2018 - 08:55

Sağlık Okuryazarlığını geliştirmek için eğitimler verildi

Sağlık Okuryazarlığını geliştirmek için eğitimler verildi

İl Sağlık Müdürlüğü personeli, “Sağlık İçin Bir Ders de Bizden” projesi kapsamında, Amasya Gençlik Hizmetleri Gönüllülerinin desteğiyle Kayabaşı İlkokulu öğrencilerine sağlık okuryazarlığını geliştirmek adına eğitimler verildi


Perşembe, Ara.13.2018 - 08:54

“Sevgi diliyle iletişim kuralım”

“Sevgi diliyle iletişim kuralım” Amasya Üniversitesi Kariyer Kulübü organizasyonuyla Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri başlıklı bir konferans düzenlendi. 

Perşembe, Ara.13.2018 - 08:53

Güneş, Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Güneş, Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Atatürk Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileriyle bir araya geldi.


Perşembe, Ara.13.2018 - 08:51
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.