GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

7’den 70’e oyun oynadılar

Cumartesi, May.25.2019 - 09:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


7’den 70’e oyun oynadılar

Çocukların açık havada oynayarak ve deneyimleyerek geçirdikleri zamanın giderek azaldığına dikkat çekmek için dünya çapında düzenlenen “Okul Dışarıda Günü” Türkiye’de bu yıl 2. Kez kutlandı. Kutlanan adreslerden bir tanesi de Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulu oldu.

Çocukların açık havada oynayarak ve deneyimleyerek geçirdikleri zamanın giderek azaldığına dikkat çekmek için dünya çapında düzenlenen “Okul Dışarıda Günü” Türkiye’de bu yıl 2. Kez kutlandı. Kutlanan adreslerden bir tanesi de Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulu oldu.

Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulu  ‘Okul Dışarıda Günü’ kapsamında, “7’den 70’e Oyun Oynuyoruz” sloganıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.

Çocukların açık havada daha fazla zaman geçirmelerini ve dışarıda keşfederek öğrenmelerini amaçlayan etkinlik kapsamında minik öğrenciler oyun oynamanın ve öğrenmenin verdiği mutlulukla günü tamamladılar.

İlkokul, ortaokul ve üniversiteli ağabey ve ablaları ile birlikte birbirinden keyifli etkinlikler ile “Okul Dışarıda Günü”nü kutladılar.

Dr. Hikmet Develi Anaokulu Müdürü Esra Tilkicioğlu, Okul Bir Gün Dışarıda Etkinliği kapsamında “7’den 70’e Oyun Oynuyoruz” sloganıyla şenlik tadında bir gün geçirmek için toplandık” dedi.

Tilgicioğlu, “Birçok ülkede çocukların açık havada geçirdikleri zamanın giderek azalmasından yola çıkarak hayata geçirilen ‘Okul Dışarıda Günü’ etkinliklerine, biz de okulumuzdaki öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte katılmak istedik. Öğrencilerimizin, açık havada oyunla keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmenin fiziksel ve zihinsel sağlığının yanı sıra iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçladık.

Etkinliğimize Anaokulu öğrencilerimiz, anne ve babalar, ilkokul ve ortaokuldan birer sınıf ve Amasya Üniversitesinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdik.

“7’den 70’e Oyun Oynuyoruz” sloganımıza uygun olarak dedeler babaannelerimizi de dahil ettik.

7’den 70’e oynuyoruz parkuru oluşturduk. Bu parkurların başına öğretmenlerimiz görevlendirdik. Çocuklar anne, babaları, dedeleri diğer öğrenci ağabey ve ablaları ile karışık bir şekilde oyunlar oynayarak bu günü biz ‘dışarıda’ geçirdik.

Çocuklarımızla çocukluğumuzdan kalan oyunları oynamak çok zevkliydi. Ailelerle birlikte onların oyunla ne kadar mutlu olduklarını ve öğrendiklerine bir kere daha şahit olduk” Diye konuştu.

Minikler çuval yarışı, minder kapmaca, denge oyunu, dokuztaş, ip atlama oyunlarını oynadılar. Resim ve el baskısı yaparak “Okul Dışarıda Günü”nü kutladılar.

 


Bu haber 327 defa okundu.

Benzer Haberler

Yetenekli öğrencilere iş imkanı için protokol imzaladı

Yetenekli öğrencilere iş imkanı için protokol imzaladı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Silverline Endüstri ve Tic. Aş. Ve Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılacak okul işletme işbirliği protokolü 23 Ağustos’ta saat 10.00’da Ticaret ve Sanayi Odasında paydaşların katılımı ile gerçekleşti. 

Cumartesi, Ağu.24.2019 - 08:56

Vali Yardımcısı Burakgazi’den Başkan Sarı’ya veda ziyareti

Vali Yardımcısı Burakgazi’den Başkan Sarı’ya veda ziyareti

Adana Vali Yardımcılığı görevine atanan Ferhat Burakgazi, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya veda ziyareti gerçekleştirdi.


Cumartesi, Ağu.24.2019 - 08:54

“Ülke gerçeklerini dikkate alarak, teklif sunduk”

“Ülke gerçeklerini dikkate alarak, teklif sunduk”

Büro Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Cahit Çinpolat, Memur Sen bir taraftan üyelerinin özlük ve mali haklarını düşünürken diğer taraftan ülke gerçeklerini dikkate alarak Kamu İşveren Heyeti'ne teklif sunmuştur dedi.


Cumartesi, Ağu.24.2019 - 08:54

Oda Başkanlarından Acar’a ziyaret

Oda Başkanlarından Acar’a ziyaret

Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsa Köse, Şoförler Odası Başkanı Mürsel Çapkın ve Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Genel Sekreteri Aydın Bozkurt; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Ağu.24.2019 - 08:53

Keşvelioğlu, “Kalpteki merhamet sadaka ile yeşerir”

Keşvelioğlu, “Kalpteki merhamet sadaka ile yeşerir” Geçmişten günümüze kadar gelen ve bize ecdadımızdan yadigar kalan sadaka geleneği, camilerde bağış kutusu adı altında yaşatılmaya çalışılıyor. 

Cumartesi, Ağu.24.2019 - 08:52
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.