GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Referandum sürecinde herkes söylemlerine dikkat etmeli”

Perşembe, Şub.16.2017 - 09:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Referandum sürecinde herkes söylemlerine dikkat etmeli”

BBP Amasya İl Başkanlığı Merzifon ilçesinde Büyük Birlik Partisi Alperen ocaklarının katılımı ile yapılan referandum anayasa değişikliği hakkında üyelerini yaklaşık 5,5 saat süren katılımları ile görüş alış verişi programını tamamladı. 

BBP Amasya İl Başkanlığı Merzifon ilçesinde Büyük Birlik Partisi Alperen ocaklarının katılımı ile yapılan referandum anayasa değişikliği hakkında üyelerini yaklaşık 5,5 saat süren katılımları ile görüş alış verişi programını tamamladı.

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Hasan Arslan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Vatanımız, milletimizin davamızın geleceği ve için çok değerli görüşler sergilendi. Güzel bir istişare ile güzel sonuçlara ulaşıldı. Öncelikle bu referandum sürecinin ülkemize milletimize iyilikler güzellikler ve kardeşlik getirmesini Yüce olan Allah tan niyaz ediyorum. Bu referandum sürecince özellikle vurgularımız, gerginliğin olmaması, siyasilerin söylem ve eylemlerine dikkat edip, kardeşliğimize zarar verecek ortamlardan kaçınılması gerektiği noktasında hem fikir birliği sağlanmalı. Bizim için Evet verecek, Hayır verecek, tarafsız kalabilecek vatandaşımızda vatan hainleri hariç hepsi değerlidir. Milli iradenin tam olarak yansıması için tarafların adalet duygusundan ayrılmamaları, kazanmak için her yolun mubah sayılmaması gerektiğini, hukuksuzluktan kaçınılması, birbirimize olan saygı sevgi çerçevesinden ayrılmayarak ve kardeşliği pekiştirecek ortamlar oluşturulması gerektiğinin, ülkemize insanımıza fayda sağlayacağı konuları tavsiyelerinde bulunuyoruz. Bu süre zarfında taraflara devletin veya özel yayın organlarında eşit propaganda imkanı verilmesini, iki aylık süre zarfında tasarının ne getirip ne götürebileceği noktasında da gerçek tarafsız hukukçuların ve siyasilerin halkımızı aydınlatılması gerektiği ifade etmek istiyorum. Bu sürecin bazılarının kurtuluş savaşı gibi vatan hainliği gibi söylemleri ile bazılarının da rejim elden gidiyor, ülke bölünüyor, söylemleri safsatasından vazgeçilmeli. Benden sonra tufan veya Öcü gelecek gibi korku dünyası oluşturarak, oy alma kurnazlığı yolunu seçmemeleri gerekmektedir. Katılımcılardan kararı ileride yapılacak geniş istişare kurullarda Parti Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Mustafa Destici Bey tarafından Aziz Milletimize sonuç açıklanacaktır” diye konuştu.

Arslan son olarak 16 nisanda oluşacak milli iradeye şimdiden herkesin her kesimin saygı göstermesi yönünde iyi dilek temennilerinde bulundu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 2047 defa okundu.
Etiketler: “Referandum sürecinde herkes söylemlerine dikkat etmeli”

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.