GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet”

Cuma, Mar.10.2017 - 09:09
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet için gece gündüz çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok iş alanı yapacağız, terörü ülke gündeminde en aşağı sıralara indireceğiz dedi. 

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet için gece gündüz çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok iş alanı yapacağız, terörü ülke gündeminde en aşağı sıralara indireceğiz dedi.

Başkan Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Daha fazla ekonomi, daha fazla iş, daha fazla aş ve ülkemizin her köşesinde insanlarımızın mutlu olması için emniyet içinde yaşaması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bütün paydaşların, toplumun bütün temsilcilerinin, hiç kimsenin, tek bir kişinin bile dışlanmadan 'Bu benim ülkem, bu bayrak benim bayrağım, bu millet benim milletim, bu devlet benim devletim' diyebileceği bir anlayışı yerleştirdik, aynı anlayışla devam edeceğiz. AK Parti olarak Türkiye'nin ufkunu açacak, milletin geleceğini aydınlatacak her türlü gayretin hep arkasında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Tüm bu kazanımların milletimiz adına daha da artarak sürmesi, ülkemizin vesayetten kurtulması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin 16 Nisan’da milletimizin oyuna sunulacağını söylerken, Ülkemiz 15 yılda her alanda çok önemli reformlar yaptı. Bu kazanımları korumak, sürdürmek için siyasi ve ekonomik istikrar olmazsa olmazımız. Bunun için güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacımız var. Yüksek insani gelişme seviyesine çıkabilmek, 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı yakalayabilmemiz için güçlü devlet, güçlü ekonomi, güçlü sosyal politikalar üçlüsünün oylanacağı bir referandum sürecine girdik. Cumhurbaşkanlığı Sistemi demek kalıcı siyasi istikrar, hızlı ve etkili yürütme, güçlü yasama, yürütme, yasamanın asıl işlemine odaklanması demek. Kutuplaşmanın azalması, daha güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet demek. Daha güçlü sosyal politikalar ve millet demektir şeklinde konuştu.

ÖZDEMİR açıklamasında şu şekilde devam etti. "Türkiye, büyüyor, gelişiyor. Türkiye'nin iddiaları da gelişiyor. Türkiye 2023 hedeflerinden vazgeçmiş değil. 2023'te Türkiye halen ilk 10 sıralamasına girme konusunda iddialı. Böyle bir iddia taşıyan bir ülkeyi bugünkü parlamenter sistem taşıyamaz. Hele hele daha büyüyen bir ülke riskleri de daha fazla olan bir ülke haline geliyor ve bu riskleri azaltmanın yolu yürütmeyi birleştirmekten, istikrarsızlık ihtimallerini azaltmaktan geçiyor. Hem büyümüş olan hem de büyüme istidadı olan Türkiye'yi daha iyi taşıyacak, sağlam, geniş, ferah bir hükümet sistemine ihtiyacımız var.. Cumhurbaşkanlığı sistemi bize bunu getirecektir, daha kalıcı bir istikrar getirecektir. Birçok insanın ifade ettiği endişelerin aksine kuvvetler ayrılığı ilkesini çok çok daha güçlü bir biçimde gerçekleştirecektir” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 2509 defa okundu.
Etiketler: “Güvenli yarınlar , güçlü yönetim , güçlü devlet”

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.