14 İl Arasında Amasya'da Var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
14 İl Arasında Amasya'da Var
Bedelli askerlikte kura sonucu bekleyenler için geri sayım devam ediyor.

Bedelli askerlikte kura sonucu bekleyenler için geri sayım devam ediyor.

Ülkemizde 2023 yılı bedelli askerlik 14 ilimizde yapılabilecek. Bedelli askerlik yapılacak şehirler arasında Amasya’da yer alıyor.

2023 Bedelli Askerlik nerelerde yapılacak

2023 yılı bedelli askerlik Burdur 58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı, Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Antalya 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Tokat 48'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı,  Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Erzincan 59'uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, Çanakkale (ezine) 3'üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı, Çanakkale 116'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı, Aydın 1'inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı,  Bilecik 9'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda yapılacak.

Bedelli askerlik yerlerinin açıklanması ile birlikte, seyhat acentalarında en fazla artış gösteren il olarak Amasya bir rekora imza attı. 18 Ocak tarihinde en çok otobüs bileti araması yapılan ilk üç rota İstanbul- Amasya, İzmir- Erzincan ve Bursa- Amasya oldu. Sevk tarihinden bir gün öncesi olan 1 Şubat tarihi için otobüs bileti verilerine göre rekor artış Amasya şehrine ait. . Isparta otobüs bileti aramaları yüzde 3000, Manisa otobüs bileti aramaları yüzde 1250 ve Bilecik otobüs bileti aramaları yüzde 100 artış göstererek Amasya'yı takip eden şehirler oldu.

Bedelli Askerlik Ücreti 2023 Yılında Ne Kadar Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre bedelli askerlik ücretini belirleyen formülde yer alan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 154'üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge ve kıdem aylığı gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,433684 olarak belirlendi. Bedelli Askerlik ücreti Ocak-Temmuz 2023 dönemi için 104 bin 84 lira 16 kuruş olarak belirlendi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı YapılacakÖnceki Haber

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Yapıl...

Bugün hesaplara yatırılacakSonraki Haber

Bugün hesaplara yatırılacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar