54 Oy Farkla Kazandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
54 Oy Farkla Kazandı
Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde başkanlık seçimleri yapıldı. Başkanlığı, 54 oy farkla Hasan Gündüzcü kazandı.

Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde başkanlık seçimleri yapıldı. Başkanlığı, 54 oy farkla Hasan Gündüzcü kazandı.

Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde olağan genel kurul yapıldı. Olağan genel kurulda, Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine önümüzdeki yıllarda başkanlık yapacak ismi belirlemek için seçimler yapıldı. 1144 üyesi olan Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde 951 üye oy kullandı. 951 üyenin kullandığı 940 geçerli oyun 497’sini alan Hasan Gündüzcü, rakibi Özden Turan’ı 54 oy farkla geride bırakarak başkan seçildi.

Gümüşhacıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yıllardır süregelen bir gelenek olan ve oyların el kaldırma yöntemi ile verilmesi uygulamasına bu seçimde üyelerin isteğiyle son verildi.

Hasan Gündüzcü’nün Mavi listesi 497 oy alırken, Özden Turan’ın beyaz listesi 443 oy aldı.497 oy alan Hasan Gündüzcü, kooperatifin yeni başkanı oldu.

18 Şubat Cumartesi günü Öğretmenevi konferans salonunda genel kurula çok yoğun üye katılımı oldu.

Genel Kurulda mevcut Başkan Özden Turan ile Hasan Gündüzcü, başkanlık için yarıştı.

Genel kurulun divan başkanlığına Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9’uncu Bölge Birliği Başkan Vekili Ahmet Hamdi Aydoğan, Divan üyeliklerine İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9’uncu Bölge Birliği Başkan Vekili İsmet Uslu ile Tokat Erbaa Yeni Erek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Emin Yonar seçildi.

Başkan Adayı Hasan Gündüzcü genel kurulun hemen başında söz istedi. Divan başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Gündüzcü'ye ancak dilek ve temenniler kısmında söz alabileceğini söylemesi üzerine taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın yatışması ile Gündüzcü'ye söz verildi.

Başkan Adayı Gündüzcü, konuşmasında özetle "Hepimiz kardeşiz, birbirimizin yüzüne bakacağız. Sandık istiyoruz, demokrasi için kapalı oylama istiyoruz."dedi.

Genel Kurul, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunmasının ardından, Denetim Kurulu raporu ve gelir – gider hesapları genel kurula katılan üyelere okundu. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu ve Gelir Gider hesapları genel kurulda ayrı ayrı oylanarak kabul edilmesinin ardından yönetim kurulu seçimlerine geçildi.

Divan Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, oylamanın tüzük gereği el kaldırma yöntemi ile açık olarak ile yapılacağını fakat salonunda bulunan Üyelerin yüzde 51 isterse kapalı olarak yapılacağını söyledi. Yapılan oylamada üyeler kapalı olarak yapılmasını karar verdi

Daha sonra 2 aday Özden Turan ve Hasan Gündüzcü listelerini divana sundular.

Seçim öncesi konuşma yapan Hasan Gündüzü, Yeni dönemde Yapılacak Olan genel kurul Tek gayesi, esnaf Seçimlerimize aday olmamızın Kardeşlerimizin yıllardır hasret kaldığı, adil, tarafsız ve Güler yüzlü hizmeti gerçekleştirmektir, şeffaf, katılımcı ve Yenilikçi bir yönetim anlayışı ile tek derdi; esnaf ve Sanatkarlarımıza faydalı olmak olan, bir kardeşiniz olarak Genç ve dinamik bir yönetim ile kooperatifimizi daha iyi Yerlere getireceğimizden emin olun. Bu konuda şahsım ve Yönetim kurulum adına söz veriyorum dedi. Divan Başkanı, divan katipleri, kooperatif üyeleri ve kongreye katılanlara teşekkür eden Gündüzcü Yapılacak genel kurulumuzda alınacak kararların Başta esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlar getirmesini dilerim. Kooperatifimizin kurulduğundan bu zamana kadar geçen sürede çalışanından yöneticisine kadar hizmeti olup da ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta kalanlara sağlıklı uzun ömürler diler, halen görev-de olanlara da çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Merkez üssü Kahramanmaraş ili pazarcık ilçesi olan ve Çevre on ilde etkisini gösteren ve çok sayıda can kaybına Yol açan yıkıcı depremde hayatını kaybedenlerin aile ve Yakınlarına baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah’ım bir daha böyle bir felaketi bizlere yaşatmasın dedi. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonunda Önceki Başkan Özden Turan Kongreye katılanlara teşekkür ederek yeni kooperatif Başkanı Hasan Gündüzcü'yü tebrik etti.

Hasan Gündüzcü, alkışlar arasında gerçekleştirdiği teşekkür konuşmasında, ayrımcılık yapmadan birlik beraberlik içinde göreve devam edeceklerini söyleyerek üyelere teşekkür etti.

Hasan Gündüzcü'nün Yönetim Kurulu Başkanlığını yapacağı yönetimde şu isimler yer aldı; Affan İnoğlu, Ali Can Çam, Emre Maraşlı, İsmail Uğurlu,

Denetim Kurulu üyeliklerine: Sedat Yayla, Tuncay Çintaş Seçildi.

gümüşhacıköyhaber

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yardım Götürdü, Enkaz Çalışmalarına KatıldıÖnceki Haber

Yardım Götürdü, Enkaz Çalışmalarına Katı...

AK Parti Deprem BölgesindeSonraki Haber

AK Parti Deprem Bölgesinde

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar