8 gün mezarda kalarak rekorlar kitabına girmeyi hedefliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
8 gün mezarda kalarak rekorlar kitabına girmeyi hedefliyor
Türkiye'nin “en iyi korku sihirbazı ve en iyi mentalisti” ödülünün sahibi Olcay Kutluca daha önce ölümle sonuçlanmış gösterileri başarılı bir şekilde halkın içinde yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin “en iyi korku sihirbazı ve en iyi mentalisti” ödülünün sahibi Olcay Kutluca daha önce ölümle sonuçlanmış gösterileri başarılı bir şekilde halkın içinde yapmaya hazırlanıyor.

1991 yılında Amasya'da dünyaya gelen Kutluca televizyon programları ve kültür merkezlerinde yaptığı gösterilerle tanınan ünlü mentalist, illüzyon alanında Türkiye'nin en iyisi olduğunu kanıtlayarak, 2018-2019 yıllarında “en iyi korku sihirbazı” ve “en iyi mentalist” ödüllerine layık görüldü.

Olcay Kutluca, halen düşünce okuma, tahmin etme, telekinezi, hipnoz, tehlike ve gerilim içeren mental gösteriler yapıyor.

“8 Gün mezarda kalarak dünya rekorunu ben kırmaya çalışacağım”

Amasya'ya bir iş için gelen Ünlü illüzyonist, tehlikeli bir deneme yaparak Rekorlar Kitabına girmeyi hedefliyor. Metalizm ile uğraştığını belirten Olcay Kutluca, ”İnsanların dışarıdan baktığı zaman illüzyon diye düşündüğü ama illüzyon olmayan bir gösteri alanı olduğunu ifade etti. İlüzyonla mentalizm arasındaki farkı açıklayacak olursak. İllüzyonist dediğimizde şapkadan tavşan çıkartır. Mentalist ise şapkadan çıkardığınız tavşanın düşüncesini okur. Çok farklı iki alan. Ama bir alanı olmadığı için illüzyon alanı içinde gösteriliyor Türkiye de maalesef. 2018-2019 yılında en iyi mentalist ödülünü aldım. Ama aldığım ödülle değil daha çok yaptığım tehlikeli gösterilerle tanınmaya başladım. Bu iki ve üç ay içerisinde de yapacağımız rekorlar kitabı için bir denememiz olacak. Sekiz gün mezarda kalacağım. Daha önce Amerikalı David Blaine 7 gün kalarak dünya rekorunu kırdığı gösteriyi 8 gün mezarda kalarak dünya rekorunu ben kırmaya çalışacağım. Yapacağım gösteri için korkmuyorum. Korku kafada başlar kafada biter. Ben o hissiyatımı tamamen yok ettim. Çok çalıştım. İnşallah başaracağım. Tabi ki bu sadece gösteri ile bitmeyecek 13 bölük bir projemiz var. TRT de yayınlanacak bir projemiz. Her bölümünde daha önce ölümle sonuçlanmış gösterileri başarılı bir şekilde halkın içinde yapmaya çalışacağız” dedi.

“Okuluma gelen bir sihirbazdan etkilenmiştim”

Yeteneğim keşfedilmekle değil biraz da çalışmak la alakalı ama çocuk yaşta başlamak gerekiyor. İlgimi çekiyor çekiyordu ilizyon gösterileri. Okuluma gelen bir sihirbazdan etkilenmiştim diyen Kutluca; “Kendisi mentalizm yapıyordu. Ben o yaşlarda çocuk olduğum için çok etkilenmiştim. Ve bu bende farklı bir bakış açısı oldu. Falcılıkta bir mentalizm ama fal bakıldığında pek umursamıyorsun ama bundan 20-30 yıl önce düşüncenizi okusa çok farklı algı yaratırdı. Bu benim yapmış olduğum işte mentalistten etkilenerek başladım. Yani çocukluğumda okula gelen mentalistten etkilenerek başladım bu işe. 20-25 yıl önce bu tarz şeyler daha çok ilgi çekiciydi. Ve daha sonra araştırmalara girdim. Tabi ki o zaman internet yok böyle bilgilere kitaplardan ulaşmak yoktu. Ben ufak tefek ilizyon gösterileri öğrenmeye çalışırken sosyal medya netlook diye bir uygulama vardı ve netlok'un çıkmasıyla Şankadra diye mentalist İzmir'de yaşıyor kendisine ulaştım. Yardım istedim ve İzmir'de yaşıyor. Otellerde gösteri yapmış ve daha önce Mısır kralına kadar davet alıp gösteriler yapmış birisi. Türkiye'nin en iyi ve ilk mentalisti. Çocukluğumda hemen öğretmedi bana, çok uğraştım kendisine 1 buçuk yıl kadar yalvardım. Sonra tamam artık sana öğreteceğim çok azimlisin, yıllardır istiyorsun zaten dedi. Testlerden sonra bazı teknikleri öğretelim yapıyor musun, yapamıyor musun dedi. Teknikleri öğretti. Çalıştık, yapabildiğimi gördükten sonra üzerime yoğunlaştı ve daha sonrasında bende kendimi geliştirerek kendi alanımı da var ettim. Böylelikle bu alanda profesyonelliğe geçiş sağladım” şeklinde konuştu

“Türkiye'nin en iyi mentalist'i olmanın gururunu yaşıyorum”

Türkiye'nin en iyi Mentalist'i olmanın gururunu yaşadığını kaydeden Kutluca ; “Ben mentalizm öğrendim ama mentalizmin korku versiyonunu yapıyorum. Ben insanların korkmasını istiyorum gösterileri yaparken. Korku mentalisti yapıyorum ve bunu da Türkiye'de sadece ben yapıyorum, yurt dışında da birkaç kişi var toplamda. Bu alandaki hedefim, eğer ki dünya rekorunu kırarsam yurt dışında gösteriler yapmak” şeklinde konuştu.

Olcay Kutluca Kimdir

Olcay Kutluca, 1991 yılında Amasya'da dünyaya geldi. İllüzyona başlamasında çocukluk yıllarında okulunda yapılan bir illüzyon gösterisi etkili oldu. Televizyon programları ve kültür merkezlerinde yaptığı gösterilerle tanınan ünlü mentalist, illüzyon alanında Türkiye'nin en iyisi olduğunu kanıtlayarak, 2018-2019 yıllarında “en iyi korku sihirbazı” ve “en iyi mentalist” ödüllerine layık görüldü. “3. Göz” isimli illüzyon gösterisi de, şimdiden “2020 yılının en iyi gösterisi” olmaya aday gösterildi. Olcay Kutluca, halen düşünce okuma, tahmin etme, telekinezi, hipnoz, tehlike ve gerilim içeren mental gösteriler yapıyor. Ünlü illüzyonist, tehlikeli bir deneme yaparak rekorlar kitabına girmeyi hedefliyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eliaçık, “Açlık sınırı 2 bin 445 lira oldu”Önceki Haber

Eliaçık, “Açlık sınırı 2 bin 445 lira ol...

Amasya’da ev yangını: 3 ev kullanılamaz hale geldiSonraki Haber

Amasya’da ev yangını: 3 ev kullanılamaz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar