AK Partili Vekiller Mazbatasını Aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
AK Partili Vekiller Mazbatasını Aldı
Abone ol
14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde yeterli oy alarak Amasyayı Meclis’te temsil etmeye hak kazanan AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez ve Haluk İpek Mazbatasını aldı.

14 Mayıs Milletvekili seçimlerinde yeterli oy alarak Amasyayı Meclis’te temsil etmeye hak kazanan AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez ve Haluk İpek Mazbatasını aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28’inci Dönem Milletvekilleri, mazbatalarını alarak resmen milletvekili oldu. TBMM’de 3 Vekil tarafından temsil edilen Amasya’dan yeterli oyu alarak 2 milletvekili çıkaran AK Parti’nin Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez ve Haluk İpek mazbatalarını alarak 28’inci Dönem Amasya Milletvekili oldular. AK Partili Vekiller için Amasya Adliyesinde Mazbata Töreni yapıldı. Vekiller mazbatalarını Amasya İl Seçim Kurulu Başkanı İsmail Metin’in elinden aldı.

Mazbata töreninde konuşan Amasya İl Seçim Kurulu Başkanı İsmail Metin “14 Mayıs’ta ülkemizde 28’inci Dönem Milletvekili seçimleri yapıldı. Bu seçimler sonucunda Amasya’dan iki AK Parti bir Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere üç milletvekili seçildi. Bugün AK Partili vekillerin mazbataların teslim etmek için buradayız.” diyerek sözü 26’ncı dönemde yine Amasya Milletvekilliği yapmış Haluk İpek’e bıraktı.

Daha önce 26’ncı Meclis döneminde de Amasya’yı temsil eden Haluk İpek TBMM’de Amasya’yı yeniden temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Partisine oy vererek kendisine yeniden milletvekilliği yolu açan Amasyalı seçmenlere teşekkür etti.

Geçtiğimiz Dönem Amasya Milletvekilliği yapan ve bu dönem yeniden aday olarak Milletvekili seçilen Hasan Çilez, 14 Mayıs’ta Amasyalı seçmenin sandığa gösterdiği katılım için teşekkür etti. Demokrasinin en güzel örneklerini Amasya’da görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Vekil Çilez, kendisini yeniden aday gösteren partisine ve partisine desteğini esirgemeyen seçmenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Amasya İl Seçim Kurulu Başkanı İsmail Metin, 14 Mayıs Milletvekili seçimlerinden sandıktan yeterli oyla çıkarak Milletvekili olmaya hak kazanan Hasan Çilez ve Haluk İpek’e mazbatalarını teslim etti.

AK Partili vekillerin mazbata törenine ilgi yoğun oldu. Milletvekilleri Hasan Çilez ve Haluk İpek’i destekleyen vatandaşlar Amasya Adliye Sarayı önünde kalabalık oluşturdu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçilere Yüzde 50 Hibeli Tohum DağıtıldıÖnceki Haber

Çiftçilere Yüzde 50 Hibeli Tohum Dağıtıl...

“Amasya’mızda ekili olmayan bir karış arazi dahi kalmamalıdır”Sonraki Haber

“Amasya’mızda ekili olmayan bir karış ar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar