Amasya’nın parlayan yüzü köylüm gurme

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amasya’nın parlayan yüzü köylüm gurme
Elmalı Türk Kahvesini Amasya’ya kazandıran Köylüm Gurme yetkilileri Selim Kaya ve Ahmet Yenigün Köylüm Gurme olarak 2023 yılında Amasya’ya fabrika kuracaklarını belirtti.

Elmalı Türk Kahvesini Amasya’ya kazandıran Köylüm Gurme yetkilileri Selim Kaya ve Ahmet Yenigün Köylüm Gurme olarak 2023 yılında Amasya’ya fabrika kuracaklarını belirtti.

Firma birbirinden eşsiz kahve serisine: Elmalı Filtre Kahve, Elmalı Hazır (3ü 1 arada)Kahveyi ekleyerek devam ettiler.  Bu seferde çıtayı biraz daha yükseltip, Elmalı Sıcak Çikolata, Elmalı Salep, Elmalı Dibek Kahvesi, Elmalı Osmanlı Kahvesini üreterek ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor.

Coğrafi işaretli ürününden harikalar yaratıyorlar

Köylüm Gurme Firma yetkilisi Ahmet Yenigün, “hali hazırda 26 çeşit Elmaya dair ürünümüz mevcut ve bu sayıyı önümüzdeki günlerde 48 çeşide çıkaracak potansiyele sahibiz.” dedi.

2023 Yılında Amasya’ya fabrika sözü

Firma yetkilisi Selim Kaya, 2023 yılı içerisinde şehrimize bir fabrika kuracaklarını ve burada şu an reçetelerinin çoğu kendilerinde olan ürünleri üreteceklerini söyledi.

Kaya, bu topraklardan bir marka doğurduklarını belirterek, “gelen geri dönüşlerden çok doğru şler yaptığımızı anlıyoruz. Birçok ürettiğimiz elmalı ürünleri toptan olarak pazarlıyoruz ve Amasya’da olduğu gibi elması ile adı anılan birçok ilin resmî ve özel kurumunun hediyeliklerini yapıyoruz.”

Sürekli Ar-Ge Çalışması Yapılıyor

Firma yetkilisi Selim Kaya, “Belirttiğimiz gibi şu an 26 çeşit Elma ile yaptığımız ürün mevcut. Listemizde bu sayı 48 ve daha fazlasına çıkıyor. Ar-Ge çalışması bitmiş 17 ürünümüz piyasaya çıkaracağımız günü bekliyor. Kendimizi sürekli yeniliyor ve bu bizi mutlu ediyor.

Yetkililer daha çok şehrimize dışarıdan gelen yerli ve yabancı turiste hizmet ettiklerini ve şehrimizin turizm hususunda daha fazlasını hak ediyor.”

Herkese Sonsuz Teşekkürler

Köylüm Gurme Firma yetkilisi Ahmet Yenigün, “Başta sayın Valimiz Mustafa Masatlı beyefendiye’ Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı beyefendiye, Resmî Kurum müdürlerimize ve çok sevgili Amasya halkına bize bu haklı gururu yaşattıkları için teşekkürü borç biliriz.

Biz daha fazlasını yapacak güce ve vizyona sahibiz. Köylüm Gurme’nin Amasya’dan doğup dünyaya doğru aldığı yolu birlikte izleyelim dediler.” Diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
3 Ayda 300 kişiye yardımÖnceki Haber

3 Ayda 300 kişiye yardım

Başkan Sarı’dan gönüllere taht kuran miniklere ziyaretSonraki Haber

Başkan Sarı’dan gönüllere taht kuran min...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar