“Artık dinlenme zamanı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Artık dinlenme zamanı”
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının 1’nci yarıyılı tatili nedeni ile veli, öğrenci ve öğretmenlere bir mesaj yayımladı.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının 1’nci yarıyılı tatili nedeni ile veli, öğrenci ve öğretmenlere bir mesaj yayımladı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini sorunsuz ve başarı ile tamamladıklarını söyleyen Müdür Türkmen, “Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

Eğitim camiamıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum

Tatili dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak değerlendirilmesi temennisinde de bulunan Müdür Türkmen; “Değerli Veliler, Sevgili öğrenciler, Kıymetli Öğretmenlerimiz: Bakanlığımız, en iyi ortamlarda eğitim-öğretim görmeniz için sizlere tüm imkanlarını seferber ediyor. Yürütülen projelerle Türkiye’nin yüzyılına yakışır adımlar atılıyor. Aile okuluyla 1 milyon aileye ulaşıldı. Ülkemizde 2200 köy yaşam merkezi açıldı. Tüm okullar kütüphanesine kavuştu.1 milyon 200 bin çırak ve kalfa ile meslek liseleri üretimde lokomotif oldu.6 bin 4 anaokulu açılarak 5 yaştaki okullaşma oranı %65 ten %99 a yükseltildi. Halk eğitimi kursları ile milyonlarca kursiyere ulaşıldı. Bakanlığımızın 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek hedefi 6 Şubat itibariyle start alıyor.

Kaynak kitaplar eğitim öğretim yılı başında sizlerle buluştu. Mesleki eğitimde son yılların en büyük ciroları elde edildi. Birçok proje sizlerin daha iyi imkanlarla, fırsat eşitliğini sağlayarak gelecek için dizayn edildi. Bakanlığımızın en yeni projesi “Kış Okulu” bu ara tatilde sizler için hayata geçiyor.

Kıymetli Öğretmenlerimiz! Daha güçlü Türkiye için Türkiye’nin yüz yılı için sizlerden daha güçlü ve takdir edilesi hiç kimse yoktur.Şunu unutmayınız ki bir ülke öğretmenleri kadar güçlüdür.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler en iyi imkanları sunmak için gayret gösteriyoruz. Bütçe imkanlarımız dahilinde tüm ihtiyaçlarınızı hazır etmek; daha temiz bir okul, daha teknolojik imkanlar için çalışmalar yürütüyoruz. Veri tabanlı bir yönetim anlayışıyla süreçleri takip ediyoruz.

Sevgili Öğrenciler, sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin istikbalisiniz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabaların bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlanmak, bu günlerde eksiklerinizi görmek ve çalışmaya devam etmektir. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum. Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık yararına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor. Okullar sizlerin sahnelerinizdir.

Bu sahnede kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar, sınav sonuçları kadar duygusal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir. Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum.

Artık biraz dinlenme zamanı, tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak, imkân dâhilinde çevrenizdeki gezi alanlarını gezerek geçirmenizi arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.’ ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
69. Pancar alım ve işleme kampanyası sona erdiÖnceki Haber

69. Pancar alım ve işleme kampanyası son...

Aslan, Tema gönüllüsü olduSonraki Haber

Aslan, Tema gönüllüsü oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar