ASM’ler Değerlendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
ASM’ler Değerlendirildi
Abone ol
Amasya İl Sağlık Müdürlüğü, Bebek Dostu Değerlendirme ekibi, Merzifon 1 ve 6 nolu Aile Sağlığı Merkezlerini değerlendirdi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü, Bebek Dostu Değerlendirme ekibi, Merzifon 1 ve 6 nolu Aile Sağlığı Merkezlerini değerlendirdi.

Merzifon’daki Aile Sağlığı Merkezleri; Bebeklerde ilk 6 ay anne sütü kullanımının teşvik edilmesi ve sağlıklı bireyler yetiştirmek amacı ile ortaya çıkan "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" belgesine yeterli olup olmadığı konusunda incelendi. Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Bebek Dostu Değerlendirme Ekibi tarafından yapılan değerlendirmede, Merzifon 1 ve 6 nolu Aile Sağlığı Merkezlerinde emzirme ve bebek sağlığı için yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu Nedir?

“Dünya Sağlık Örgütü’ nün önerdiği ve yürütülen programa göre 'bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6’ncı aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi'  ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması amacıyla, sağlık kuruluşlarına 'Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları' belgeleri veriliyor.

Emzirmenin korunması ve desteklenmesi ile programın temelini oluşturan başarılı emzirmede 10 adım stratejisinin tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanması ve devamının sağlanması, ayrıca beslenme bozukluklarının önlemesi yoluyla çocuklarda morbidite ve mortalite oranlarını düşürmek hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bugüne temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan 'Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı'    sürdürülmektedir."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘Aile Destek Sigortası’ projesini anlattılarÖnceki Haber

‘Aile Destek Sigortası’ projesini anlatt...

Videolu: Miniklerin 23 Nisan Coşkusu Devam EdiyorSonraki Haber

Videolu: Miniklerin 23 Nisan Coşkusu Dev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar