“Bizimle bırak dost olmayı görüşemezsin, el sıkışamazsın"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Bizimle bırak dost olmayı görüşemezsin, el sıkışamazsın"
Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Kani Karakollukcuoğlu, İsveç’te kutsal müslümanların kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdi.

Büyük Birlik Partisi Amasya İl Başkanı Kani Karakollukcuoğlu, İsveç’te kutsal müslümanların kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Karakollukcuoğlu, seçimlere giderken ülke içerisinden önce dışarıdan Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı'na, millete ve kutsallara yönelik saldırıların gerçekleştiğini bildirdi.

İsveç'te PKK'lı teröristlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Türk halkına hakaret ettiğini ifade eden Karakollukcuoğlu, şunları söyledi:

"İsveç'te lanetlenecek şekilde protesto eylemi gerçekleştirdiler. İsveç hükümeti buna göz yumdu. Daha sonra da savcılık soruşturmasında suç unsuru bulunmadığını açıkladı. Yani alenen PKK'ya, terör örgütüne, teröristlere kucak açtığı, hamisi oluyor, yetmiyor bir de onların Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı yapılan saldırılarının da suç olmadığını, normal olduğunu açıkladı. Bu sözler Cumhurbaşkanı'na söylenmiştir. Bu saldırı, Cumhurbaşkanı'na yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve yüce Türk milletini temsil etmektedir. Ona yapılan hakaret bu devlete ve bu millete yapılmıştır. Onun için biz de misliyle lanetliyoruz."

"Bizimle bırak dost olmayı görüşemezsin, el sıkışamazsın"

Başkan Karakollukcuoğlu, İsveç'te aşırı sağcı parti liderinin Kur'an-ı Kerim yakmak için kendi ülkesinin yetkililerine başvurduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben diyor 'Kur'an-ı Kerim'i, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde yakacağım' diyor. İsveç hükümeti buna izin veriyor. Bu hadsiz, şerefsiz, ahlaksız, soytarı da eylemi gerçekleştiriyor. Şimdi bu nasıl bir özgürlüktür? Bunu özgürlük olarak değerlendirebilir miyiz? Bu tamamen bizim inançlarımıza, bizim dinimize yani bize yapılmış bir saldırıdır. Büyük Birlik Partili ve Alperen Ocaklarına mensup arkadaşlarımız, İstanbul İsveç Konsolosluğu önünde eylem yaptılar. İsveç hükümeti geri adım atana kadar ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden, Türk milletinden, daha doğrusu bütün Müslümanlardan, İslam aleminden özür dileyene kadar lanetlemeye devam edeceğiz. Aynı İsveç NATO'ya girmek için Türkiye'nin müsaadesini istiyor. O kadar pişkinler ki bu iki tane ahlaksız eylemi yapmışlar. Ona rağmen diyorlar ki 'Türkiye ile ilişkilerimiz normal götürmek istiyoruz.' Götüremezsin kardeşim. Sen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı'na hakaret ettirirsen, Müslüman Türk milletinin ve bütün İslam aleminin, bütün Müslümanların kutsal kitabını, o kendi devletinde hem de izinli olarak yaktırırsan bizimle bırak dost olmayı görüşemezsin, el sıkışamazsın."

"Zalim, katil arıyorsanız kendi ülkenize bakın"

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Karakollukcuoğlu,"Türkiye'den ve bütün Müslümanlardan özür dilemedikten sonra İsveç'le diplomatik ilişkiler kesilmeli ve NATO'ya girişine asla ve kata müsaade edilmemelidir." Diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bilgiler güncelleniyorÖnceki Haber

Bilgiler güncelleniyor

Çirkin tezahürata para cezasıSonraki Haber

Çirkin tezahürata para cezası

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar