“Bu Şehirde Estetik Var”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
“Bu Şehirde Estetik Var”
Abone ol
Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ Öğrencilerle Buluştu.

Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ Öğrencilerle Buluştu.

Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ‘Kariyer Söyleşileri’ programında Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulundu. Programa Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meryem Çetin, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ‘Kariyer Söyleşileri’ programında: “Kariyer basamaklarında hangi yoldan gidecekseniz? Bu tercihi üniversite tercihinizi yaparak yapmışsınız. Kaymakamlık mesleği sözel bir meslek gibi duruyor ama Fen Lisesi mezunuyum. Siyasal Bilimler Fakültesini bitirdim. Okul biter bitmez İçişleri Bakanlığı’nın açtığı sınavla kaymakam oldum. Kaymakam görevli olduğu ilçedeki eğitim, sağlık, tarım, ulaşım, güvenlik kamu personelinden sorumludur. Dokuz ilçede kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanlığı yaptım. İngiltere’de yüksek lisansımı tamamladım. Avrupa Birliği müzakere heyetlerinin içerisinde bulundum. Avrupa Parlemento Birliği’nde yer aldım. AİHM’de ülkemi gururla temsil ettim. Amasya ikinci vali yardımcılığım. Amasya güzel bir şehir. Bu şehirde estetik var.

Bilgilenmek için okuyun. İçinizdeki estetik duygusu geliştirirseniz iyi insan olmaya yaklaşırsınız. Spor yapın. Sağlığınızın yanında bu fiziksel olarak da endamınızı güzelleştirir. Kişisel hijyen kurallarına riayet edin. Yabancı dil şart. Artık bir ülkeden bir ülkeye gitmek bir şehirden bir şehre gitmek kadar kolaylaştı. Birde merhamet duygusu önemli. Kendinizi başkasının yerine koyabilmelisiniz. Bir insanın veya bir başka canlının yaşadığı kötü durumu, üzüntüsünü hissedin.” diye konuştu.

Program, fidan sertifikası ve çiçek takdimi ile son buldu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘Seçim Güvenliği Toplantısı' YapıldıÖnceki Haber

‘Seçim Güvenliği Toplantısı' Yapıldı

“El Emeklerini Sanata Dönüştüren Kadınlarımıza Her Zaman Destek Olacağız”Sonraki Haber

“El Emeklerini Sanata Dönüştüren Kadınla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar