“Çanakkale Zaferi, Cumhuriyetimizin Kuruluşuna Giden Önemli Bir Adımdır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Çanakkale Zaferi, Cumhuriyetimizin Kuruluşuna Giden Önemli Bir Adımdır”
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108 . Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108 . Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Bundan 108 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır.” diyen Acar mesajında şu ifadelere yer verdi: “O günün yokluk ve imkânsızlıklarına rağmen, aziz milletimizin yüksek irade ve sarsılmaz inancıyla kazandığı bu zafer, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir.”

Çanakkale Zaferi’nin tarih boyunca hürriyet ve istiklalini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş aziz milletimizin kahramanlık örneklerinden biri olarak tarihimizin şerefli sayfalarında yerini aldığını söyleyen Acar:

“Çanakkale Zaferi, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden önemli bir adımdır. Bu bakımdan Çanakkale, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve insanlık alemi için de bir kurtuluş rehberi olmuştur. Vatan Şairimiz Akif’in ifadesiyle; 'Yedi iklimi cihanın' karşımıza durarak yaptıkları saldırılara, iman dolu göğsünü siper edip aziz canlarını feda ederek cevap veren ecdadımız, o gün attığı birlik ve beraberlik temeliyle bizlere ölümsüz bir eser bırakmışlardır.

 Bu vesileyle 108 yıl önce bu vatanın selameti için Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve vatan müdafaasının söz konusu olduğu her noktada, bugüne kadar canını ortaya koyarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Sıkça Sorulan Sorular YanıtlandıÖnceki Haber

LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin...

“Çanakkale’nin Dirilten, Canlandıran Ruhunu Yaşatmaya Devam Edeceğiz”Sonraki Haber

“Çanakkale’nin Dirilten, Canlandıran Ruh...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar