CHP’de 28 kişi Aday Adaylığı için başvuruda bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
CHP’de 28 kişi Aday Adaylığı için başvuruda bulundu
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisinden 28 kişi Amasya Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisinden 28 kişi Amasya Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

A.Melik Derindere, Ahmet Rasim Seven, Ali Rıza Ağış, Arif Yılmaz, Ayşe Taşdemir, Cihan Sancak, Devrim Ersoy, Emin Kalyoncu, Ezel Ciroğlu, Hasan Koparan, Hüsayin Acar, Hüseyin Duran, Hüseyin Karataş, İbrahim Yıldız, Kamil Sayar, Maliki Yaşar, Mustafa Tuncer, Ramis Topal, Reşat Karagöz, Ruhi Doğan ve Zeynep Ateş CHP’den Amasya Milletvekilliği Aday Adaylığında bulundu.

CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi, “Ülkemizde 14 Mayıs 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için süreç hızla devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Parti’miz milletvekilliği için son dönemlerin en yoğun başvurularını almış durumdadır. Partimize, Amasya’dan milletvekilliği için toplam 21 aday adayımız başvuruda bulunmuştur. Ülke genelinde partimize yapılan başvuru sayısı da 3500’ün üzerindedir.

Ülkemizde, tek adam rejimini sandıkta değiştirip güçlendirilmiş parlamenter sisteme 14 Mayıs’ta yapılacak seçimle geçeceğiz. Ülkemizi hak, hukuk ve adaletin egemen olduğu günlere taşıyacağız.

Millet ittifakı olarak da; cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak, adaleti yeniden tesis etmek, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul edilip özgürce beraber yaşamak, toplumsal huzur ve barışı sağlamak,çoğulcu ve demokratik bir Türkiye inşa etmek ve gelecek nesillere bu değerleri emanet etmek için bir aradayız. Birlikte başaracağız.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Böbrek Sağlığına DikkatÖnceki Haber

Böbrek Sağlığına Dikkat

Çiftçilere 1,7 milyar liralık tarımsal destek ödemesiSonraki Haber

Çiftçilere 1,7 milyar liralık tarımsal d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar