Çiftçilerin sorunlarını Bayraktar’a ilettiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çiftçilerin sorunlarını Bayraktar’a ilettiler
Suluova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öksüz Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret ederek, çiftçilerin talep ve sorunlarını aktardı.

Suluova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öksüz Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret ederek, çiftçilerin talep ve sorunlarını aktardı.

Ziyarette Öksüz’e Başkan Yardımcısı Kenan Ayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Tarık Topal, Egemen Çoban ve Adem Topal eşlik etti.

Ziyarette çiftçilerin sorun ve talepleri, bölgenin bitkisel ve hayvansal üretimde önem ve öncelik arz eden sorunları görüşüldü. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar iletilen konuları Tarım Bakanlığına ileteceğini ve odayı bilgilendireceğini söyledi.

Ziyareti değerlendiren Suluova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öksüz, “Temsilcisi olduğumuz çiftçilerimizin sorun ve talepleri, bölgemizin bitkisel ve hayvansal üretimde önem ve öncelik arz eden sorunlarını raporlar halinde Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sn. Şemsi Bayraktar’a aktardık, çözümler için taleplerimizi ilettik. Türkiye genelinde ve bölgemizde ayçiçeği ekiminin çok olduğunu, taban fiyatları belirlenerek ivedilikle TMO tarafından alımların yapılması gerektiğini ilettik. Hasadı yaklaşan mısırında fiyatlarının makul seviyede tutulması ve yine TMO alınması gerektiğini bildirdik. Şeker pancarı, buğday, tahıl ve yem sektörü, başta gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarının değişkenliği ve desteklerin arttırılması hakkında istişareler de bulunduk. Bütün sorun ve taleplerimizi samimiyet ve sabırla dinledi.  Bu akşam Tarım Bakanı ile görüşeceği toplantıda ayçiçeği, mısır ve ilettiğimiz çiftçilerimizin taleplerini görüşeceğini ve odamıza bilgi vereceğini bildirdi. Verimli geçen toplantıda çiftçilerimizin tüm sorunlarını Tarım Bakanına iletmek üzere Genel Başkanımıza emanet ettik. Bölge çiftçimiz adına ve desteklerinden dolayı Genel Başkanımıza plaket takdim ettik. Yakın ilgi alaka ve misafirperverliğinden dolayı Genel Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Öksüz bölge çiftçileri adına desteklerinden dolayı Bayraktar’a plaket takdim etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇKS Başvuruları BaşladıÖnceki Haber

ÇKS Başvuruları Başladı

E-devlet başvuruları 28.10.2022 tarihinde sona erecekSonraki Haber

E-devlet başvuruları 28.10.2022 tarihind...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar