Dursun Koç Hastaları Ziyaret Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dursun Koç Hastaları Ziyaret Etti
İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun KOÇ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan V. Dr. Özgür Dalkıran, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Volkan Taşova, Hasta Hakları İl Koordinatörü Osman Ertan, İdareci ve Hasta Hakları Birimi çalışanları ‘’26 Ekim Hasta Hakları Günü’’ vesilesi ile kurulan stantları ziyaret ettiler

İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun KOÇ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan V. Dr. Özgür Dalkıran, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Volkan Taşova, Hasta Hakları İl Koordinatörü Osman Ertan, İdareci ve Hasta Hakları Birimi çalışanları ‘’26 Ekim Hasta Hakları Günü’’ vesilesi ile kurulan stantları ziyaret ettiler.

Günün önemine binaen, hassasiyetle çalışan servis personelleri, servislerde tedavi gören hastaları ve refakatçilere ziyarette bulundular.

HASTA HAKLARI GÜNÜNDE HASTA HAKLARI KONUSUNDA FARKINDALIĞIN ARTIRILMASI AMAÇLANDI

İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç,"Hasta hakları ile hastanın saygınlığının korunması, teşhis ve tedavinin her aşamasında hastanın aktif katılımı sağlanarak, hastaların kaliteli sağlık hizmeti alma ve sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi hedefleniyor" dedi.

Türkiye'de ise 1998 yılında 26 Ekim günün "Hasta Hakları Günü" olarak kabul edildiğine değinen Dr. Dursun Koç." 26 Ekim Hasta Hakları Gününde hasta hakları konusunda farkındalığın artırılması amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra hastanın saygınlığının korunarak, teşhis ve tedavinin her aşamasında hastanın aktif katılımı sağlanması da amaçlanmıştır.

Hasta; hastane personelinin, diğer hastaların ve ziyaretçilerin haklarına saygı göstermelidir.

Hasta; uygulanacak tedaviyi reddetmesi veya önerilere uymamasından dolayı doğacak sonuçlardan kendisi sorumludur.

Ülkemizde ve ilçemizdeki tüm hastalarımızın dünya hasta hakları gününü kutluyoruz" açıklamasında bulundu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağız Kokusu Yaşam Kalitenizi DüşürmesinÖnceki Haber

Ağız Kokusu Yaşam Kalitenizi Düşürmesin

Liselilere Amasya Yöresel Yemekleri TanıtıldıSonraki Haber

Liselilere Amasya Yöresel Yemekleri Tanı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar