“Fahri Kur’an kursu öğretileri kadro istiyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Fahri Kur’an kursu öğretileri kadro istiyor”
Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal: “Fahri ve Vekil hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda sendikamız kurulduğu günden beri çaba sarf eden bir sendikadır.”dedi.

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal: “Fahri ve Vekil hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda sendikamız kurulduğu günden beri çaba sarf eden bir sendikadır.”dedi.

Kur’an’ı öğrenmeye ve öğretmeye gönül verdiklerini ifade eden Başkan Topal, “Bizler uzun yıllardır güzel ülkemiz çeşitli yerlerinde fahri olarak çalışan fahri hocalarız. Çok kısıtlı imkanlarla elimizden geldiği kadar bu işi yapmaya çalışıyoruz. Gerek ücret gerekse izin ve diğer konularda maalesef bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Kadrolu arkadaşlarımızla aynı işi yapmamıza ve aynı emeği vermemize rağmen onların yararlandığı bir çok haktan maalesef yararlanamıyoruz. Mesleki anlamda yeterlilik belgemiz, KPSS sınavlarından belli bir puan alma ve mülakatla alınma şartımız var. Fahri hocalarımızın bir çoğu aynı zamanda hafız. Uzun zamandır emek verdiğimiz işimizi emeğimizin karşılığını alacak şekilde yapmak istiyoruz. Sözleşmeliler kadroya alındı, vekil imamlar kadroya alındı. Bunca yıldır bu işe gönül veren, emek veren fahri hocalarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz.Fahri ve Vekil hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda sendikamız kurulduğu günden beri çaba sarf eden bir sendikadır.Nitekim bu çabalar sonucu çeşitli tarihlerde fahri ve vekil hocalarımız kadroya alındı.” dedi.

Başkan Topal açıklamasının devamında: “2004’te Diyanet-Sen’in yetkiyi almasının ardından o zamanın Başbakanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan ilk görüşmeye Rahmetli Genel Başkanımız Ahmet Yıldız Fahri Hoclarımızı da yanına alarak gitmiş ve görüşme sonucu fahri ve vekil hocalarımız kadroya alınmıştır. Sizlerin sorunlarının farkındayız. Emeğinizin karşılığını alabilmenizi bizler de gönülden istiyoruz. Yıllardır çeşitli nedenlerle ataması yapılamadığı halde özveri ile çalışan Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerimize sendikamız her konuda destek olmuş gerek atamalarının yapılması gerekse ücretlerinin yükseltilmesi konusunu toplu sözleşmeye, KİK ve KPDK’ya taşıyarak bu konuda girişimlerde bulunmuştur. Ücretlerinizin sosyal haklarınızın iyileştirilmesi ve kadroya geçirilmeniz hususunda yetkili sendika olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sözleşmelerin ve vekillerin kadroya alınacağının açıklanması üzerine hemen “Sözleşmeli ve vekiller tamam sıra fahrilerde” şeklinde basın açıklamamızı yaptık. Sizlerin yanındayız ve kadro talebinizi gerek basın yoluyla gerek sosyal medya yoluyla gerekse siyasilerle ve kurum yetkilileri ile görüşmelerimizde sizlere kadro verilinceye kadar dile getirmeye devam edeceğiz ” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğum borçlanması ile eksik günlerinizi tamamlayabilirsinizÖnceki Haber

Doğum borçlanması ile eksik günlerinizi...

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundularSonraki Haber

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar