“Gelir vergisi yüzde 15’e sabitlenmeli”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Gelir vergisi yüzde 15’e sabitlenmeli”
Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “iğneden ipliğe yapılan zamlar ile kamu çalışanları belini doğrultamıyor” dedi.

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “iğneden ipliğe yapılan zamlar ile kamu çalışanları belini doğrultamıyor” dedi.

Terzi açıklamasında, “Türk Eğitim-Sen olarak yaptığımız  “Ekonomiye, Mesleğe, Eğitim Yönetimine ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’na Yönelik 24 Kasım Öğretmenler Günü Raporu” konulu anket sonuçlarına göre katılımcıların %59,30’u ekonomik durumunu ‘kötü’ olarak tanımlarken, bu durumun aile içi ilişkilerini etkilediğini söylüyor. Alım gücü giderek eriyor, iğneden ipliğe yapılan zamlar ile kamu çalışanları belini doğrultamıyor.  Bu noktada yaşanan ekonomik koşullara paralel olacak şekilde memurların ücretlerinde artış yapılması şarttır. Aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyona tekabül eden memurlarımız ve emeklilerimiz enflasyon karşısında ezdirilmemelidir. Hükümet kamu çalışanlarının ekonomik sorunlarını acilen gündemine almalıdır. Seyyanen zam, enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılması, refah payı uygulaması getirilmesi öncelikle taleplerimizdir” diye konuştu.

Gelir vergisinin yüzde 15’e sabitlenmesini ısrarla talep ediyoruz

Vergi politikalarının kamu çalışanlarının lehine düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken Terzi; “Yıllardır kamu çalışanlarının üzerinde ağır bir yük olan gelir vergisi sorununun bir an önce çözülmesini istiyor ve bu konunun ülkemizi idare edenlerin yükümlülüğünde olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Bakınız, vergide esas olan çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi almaktır. Maalesef bu durum ülkemizde tam tersidir. Kamu çalışanlarının maaşı gelir vergisi nedeniyle Kasım-Aralık ayında büyük düşüş yaşıyor.  Zaten kamu çalışanlarının enflasyon karşısında kuşa dönen maaşları vergi dilimi  ile birlikte yok oluyor. Yapılması gereken bellidir: Gelir vergisinin yüzde 15’e sabitlenmesini ısrarla talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Tiyatro Etkinliği DüzenlenecekÖnceki Haber

Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Tiyatro...

VİDEOLU: İlk ders millilerdenSonraki Haber

VİDEOLU: İlk ders millilerden

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar