Gönüllü Eğitimciler Deprem Bölgesinden Döndü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gönüllü Eğitimciler Deprem Bölgesinden Döndü
Asrın deprem felaketinin açtığı yaraları sarmak için deprem bölgesinde gönüllü olarak görev alan Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün gönüllü eğitimcileri Amasya'ya döndü.

Asrın deprem felaketinin açtığı yaraları sarmak için deprem bölgesinde gönüllü olarak görev alan Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün gönüllü eğitimcileri Amasya'ya döndü.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, asrın deprem felaketinden en çok etkilenen ve adeta taş üstünde taş kalmayan Hatay'da çadır sınıflar kurdu. Kurulan çadır sınıflarda tüm yaş grubundan depremzede vatandaşlara yönelik kurslar düzenledi. Deprem bölgesindeki yaraları sarmak için Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğünden bölgeye giderek depremzede vatandaşların normal yaşantılarına dönmelerine destek olan gönüllü eğitimciler Amasya'ya döndü. Asrın deprem felaketinden etkilenen depremzedelerin hayatlarına dokunan eğitimciler, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen'i ziyaret etti.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün gönüllü eğitimcileri, depremin derin yaralar açtığı Hatay'da kurdukları çadır sınıflarda hem yetişkinlere hem de gençlere kurslar vermeye devam ediyor. Bölgede gönüllü olarak görev alan eğitimciler, depremzede vatandaşların eğitimlerine ve psikolojik sağlıklarına destek olmak için nöbetleşe çalışıyor.

Asrın Deprem Felaketi sebebiyle 10'dan fazla şehirde büyük yıkımlar yaşandı. 45 binin üzerinde vatandaş hayatını kaybederken milyonlarca insan evsiz kaldı. Depremin açtığı yaraların bir an önce sarılması için bölgedeki eğitime destek olmayı amaçlayan Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Hatay'ın Kırkhan İlçesinde kurdukları çadır sınıflarda eğitim veriyor. Deprem bölgesine kurulan çadır sınıflarda; Hayat Boyu Öğrenme Destek ve Koordinasyon Merkezinde tüm yaş gruplarına, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında ise Liselere Giriş Sınavına girmeye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileri ve Üniversite Sınavına girmeye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri, hem sınava hazırlanıyor hem de eksik oldukları konuları tamamlıyor.

Amasya Hayat Boyu Öğrenme Ekibi, gönüllü olarak görevlendirildikleri Hatay Kırıkhan'da başlatıp sürdürdükleri eğitim faaliyetlerini tamamlayarak Amasya'ya döndü. Hatay Kırıkhan'da dokundukları hayatlarla yapmış oldukları el emeği eseri, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen'e getirerek hediye ettiler.Serkan Atıcı

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Futbol Kursu Kayıtları BaşladıÖnceki Haber

Futbol Kursu Kayıtları Başladı

Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları UnutulmadıSonraki Haber

Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Unu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar