Kırlangıç TOGG’U Değerlendirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırlangıç TOGG’U Değerlendirdi
Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan TOGG'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılış töreni düzenlendi.

Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan TOGG'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılış töreni düzenlendi.

Açılış Törenine Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç’ta katıldı.

Başkan Kırlangıç, çok özel bir günde çok anlamlı bir açılışa katıldığını,  Türkiye'nin 100 yıllık hayalini görmenin kendisine de nasip olduğunu söyledi.

Başkan Kırlangıç açılış törenini, Türkiye’nin yerli ve milli aracı olan “TOGG”u değerlendirdi.

Mutlu ve bir o kadar da gururlu olduğunu ifade eden Başkan Kırlangıç, “Türkiye’nin 100’üncü yılına yakışan bir çalışma yapmışlar aslında çok ciddi anlamda 4 tane holdingin birde Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin katılımıyla 5 baba yiğidin yaptığı Türkiye Otomotiv Girişim Grubu adı altında TOGG cumhurbaşkanımızın tanıtımıyla araç ilk banttan indi. Tabi oraya gittiğimizde C Suv ve Sedan modeli iki modelde orada tanıtımdaydı. Arabayı daha önce görmüştüm ama tanıtım töreninde arabayı daha iyi inceleme imkânım oldu. Tabi dünyada gelişen yeni bir teknoloji elektrik teknolojisi bunu da araçta ilk kullanan ülkelerden biriyiz. Biliyorsunuz Tesla var ciddi anlamda Mercedes BMV’si elektrik piyasasına girmeye çalışıyor, ama Tesla gibi yüzde yüz elektrik olan amacı sadece elektrikli araç üretmek olan dünyada sayılı fabrikalardan bir tanesi TOGG. Devrim arabası da oradaydı. Devrin arabası da ordaydı ikisini de gördük. 100 yıl sonra Türkiye çok ciddi anlamda kendisini dünya pazarında tanıtacak bir Türk adıyla pazarı made in Türkiye adıyla tanıtacak güzel bir iş yapmışlar. Dünyada tercih edilen küresel bir marka olacağız. Bunun için Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Teknoloji ve Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’a, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımızın burada çok büyük emeği var, katkıları var. Zaten bu grubun yönetim kurulu başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederim. Bununla birlikte gelişen ve bunun sonucunda ortaya güzel bir araç çıkmış durumunda. Mutluyuz, gururlandık. Hem dış hem de iç tasarım olarak üst düzey güzel bir araç.  Ticaret Odalarına da satışı yapılacak. İnşallah hep birlikte görürüz. Aracın aslında deneme aşamasında Amasya’ya gelmesini istedim ama nasip değilmiş. Her ortamda yol yapmış, denenmiş yani, kutuplarda yol yapmış. Her şartta denenmiş yani. Çok büyük teknolojik bir fabrika, o fabrikanın yüzde yüzü üretim yaptığında bu araçların tamamı üretilmeye başladığında Türkiye çok farklı bir teknolojiye sahip olmuş olacak, elektrik teknolojisine sahip olacak. Oradan başlayan ülkemize katkı sağlayan süreçler olacaktır. pil teknolojisine sahip değildik. TOGG ile birlikte pil teknolojisine de sahip olacağız. Valla Türkiye’mizde çalışkan yatırımcı insanlarımız iyi ki var.  Ülkemizin önü açık” diye konuştu.

Başkan Kırlangıç ayrıca Anadolu olarak isimlendirilen kırmızı renkteki C SUV modelini kullanmak istediğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ketem Taramaları YapıldıÖnceki Haber

Ketem Taramaları Yapıldı

Meslek Liseleri Üretmeye Devam EdiyorSonraki Haber

Meslek Liseleri Üretmeye Devam Ediyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar