Memur-Sen'den Cumhurbaşkanı Seçimi Deklarasyonu Açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Memur-Sen'den Cumhurbaşkanı Seçimi Deklarasyonu Açıklaması
Abone ol
Memur-Sen Konfederasyonundan Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turuna yönelik "Emekle Yükselen Türkiye İçin İstikrar" başlığıyla deklarasyon yayımlandı.

Memur-Sen Konfederasyonundan Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turuna yönelik "Emekle Yükselen Türkiye İçin İstikrar" başlığıyla deklarasyon yayımlandı.

Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı Deklarasyonda, Türkiye'nin son 20 yılda, farklı dönemlerde karşısına çıkan engellere rağmen demokrasinin kurumsallaşması açısından önemli bir mesafe kat ederek vesayet odaklarına karşı aktif bir mücadele verdiğinin belirtildiğini söyledi.

Camcı deklerasyonda, “Ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyan 28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna dair, toplumun önemli bir kesimini oluşturan kamu görevlileri ve temsilcileri olarak duruşumuzu kamuoyuyla paylaşmayı görev biliyoruz.

Millete kast eden, ülkeyi kana bulayan, yüzlerce kamu görevlisinin canına kıyan, ülkenin refahını çalan ve bir takım küresel güç odaklarına hizmet eden teröre ve uzantılarına karşı verilecek mücadeleyi güçlü bir şekilde destekliyoruz.

Türkiye’nin istiklali ve istikbali için çok önemli olduğunu düşündüğümüz milli ve yerli savunma sanayi politikalarını güçlü bir şekilde destekliyoruz.

Türkiye’nin her geçen gün artan ve millileşen üretim gücüne güvenen biz kamu görevlileri adil gelir dağılımının sağlanabilmesi için istikrarlı bir yönetimle sürdürülen üretim ekonomisini destekliyoruz.

AB Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın eksiksiz olarak uygulanması şeklindeki söylemlere ve böylesi bir politikayı ülke gündemine sokanlara karşıyız.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin sonucunda CHP’li ve HDP’li belediyeler tarafından sendika üyeliğinden cebren istifa, zorla başka sendikaya üye yapma ve sözleşmeli personelin doğrudan görevine son verme yönüyle, sendikal hakları, özgürlükleri ve iş güvencesini yok sayanlara karşıyız.” İfadelerinin yer aldığını belirtti.

Camcı  açıklamasına “Memur-Sen olarak; aştığımız engelleri unutmuyor, katettiğimiz mesafeyi görüyoruz. Mücadelesine ortak olduğumuz her bir kazanımı korumakta kararlı olduğumuzu ilan ediyor ve Emek ile yükselen Türkiye için istikrar diyoruz” sözlerini ekledi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaymakam Gökcecik’ten Heyelan AçıklamasıÖnceki Haber

Kaymakam Gökcecik’ten Heyelan Açıklaması

Sosyal Bilimler Lisesinden  “Şiir Sokağı"Sonraki Haber

Sosyal Bilimler Lisesinden  “Şiir Sokağı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar