“Mücadelemizde kararlıyız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Mücadelemizde kararlıyız”
Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel İdare hizmetleri sınıfına geçirilmesi mücadelemizde kararlıyız” dedi.

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel İdare hizmetleri sınıfına geçirilmesi mücadelemizde kararlıyız” dedi.

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, ek gösterge artışının sağlanması, öğretmenlerin 3600 ek göstergeye kavuşması, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesi, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, kariyer basamak unvanlarına getirilen ilave tazminat oranlarındaki artış başta olmak üzere, birçok adımın atılmasında emeklerinin bulunduğunu, onlarca sorunun çözüme kavuşmasında mücadelelerinin ve imzalarının olduğunu söyledi.

Çözüm bekleyen sorunların bulunduğuna vurgu yapan Başkan Camcı, “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunu yıllardır gündeme getiriyoruz. Mücadelemizde kararlıyız. Toplu sözleşme tekliflerimizden biri olan ‘yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi’ konusunda ısrarcıyız. Söylemimiz de eylemimiz de nettir. ‘Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları ek göstergeye dâhil edilsin’ ısrarımızda mesafe aldık ve ek göstergeye dâhil edildi ama getirilen ek gösterge düzenlemesi beklentimizin ve talebimizin altında kaldı; ek gösterge artışı konusunda da genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunda da mücadelemize kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personelin büyük bir çoğunluğunun görevlendirme suretiyle genel idare hizmetleri sınıfı kapsamındaki görevleri yerine getirdikleri göz önüne alındığında, talebimizin haklı ve meşru bir zemine oturduğu da görülecektir. Sözleşmelilerin kadroya geçişi ile ilgili verdiğimiz mücadelede çok önemli bir oranın kadroyla buluşmasını, ek gösterge düzenlemesinin 5,3 milyonu kapsamasını nasıl sağladıysak, birçok mücadelemizde nasıl sonuç aldıysak, bu haklı talebimizde de sonuç alacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Çözümün adresi olmak için mücadele ediyoruz

Başkan Camcı, Çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümünü sağlamak, kamu görevlilerinin haklı taleplerini kazanıma dönüştürmek için, dün olduğu gibi, bugün de var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Camcı, “Emek mücadelesinde saygınlığımızı koruyarak, çözümün adresi olmak için mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kur'an- ı Kerim'e yapılan saldırı kınandıÖnceki Haber

Kur'an- ı Kerim'e yapılan saldırı kınand...

“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz”Sonraki Haber

“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimine gi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar