“Projelerimiz ve icraatlarımız ile geleceğe ışık tutacak, yön verecek işlere imza attık”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Projelerimiz ve icraatlarımız ile geleceğe ışık tutacak, yön verecek işlere imza attık”
Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “AK Parti Hükümeti bugünün yatırım, proje ve icraatları ile geleceğe ışık tutacak, yön verecek işlere imza atmıştır” dedi.

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “AK Parti Hükümeti bugünün yatırım, proje ve icraatları ile geleceğe ışık tutacak, yön verecek işlere imza atmıştır” dedi.

Vekil Karahocagil mecliste gerçekleştirdiği basın açıklamasında Dünya Devletlerinin kıskanarak baktığı Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğunu, milletlerin gıpta ile baktığı, ümmetin tek umudunun da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Karahocagil basın açıklamasının devamında şunları ifade etti; “AK Parti Hükümeti, iktidara geldiği günden itibaren küresel, bölgesel ve yerel olarak her türlü kriz, tehdit, kumpas, saldırı ve zorluklarla mücadele etmiş bir hükümettir. 20 yıl önce yapılan hatalardan ders çıkartıp, aynı hatalara düşmeden vizyon ve misyonuyla, ne yaptığını bilen, kararlı, saygın, küresel ve bölgesel alanda güçlü bir Türkiye’yi inşa etmek için karşılaştığı tüm zorluklar ile mücadele etmiştir.

Zorluklar ile mücadele ederek daha da güçlenen hükümetimiz, siyasi duruşu ve kararlılığı ile Türkiye'nin ayağına iç ve dış mihraklardan vurulan görünmez prangalardan kurtarmış, her alanda özgüven ile var olduğunu ispatlayan çalışmaları hayata geçirmiştir.

Bu manada kendini ispatlayan, bugünün yatırım, proje ve icraatları ile geleceğe ışık tutacak, yön verecek işlere imza atmıştır.

Gülünç durumlara düşmedik

Muhalefetin açılışını yaptığı musluk açma, otomatik kapı açılışı gibi gülünç durumlara düşmedik.

Sadece Amasya'mızda projesi bitirilip kullanıma alınan 247 projeye açılış dahi yapmamışız.

Çünkü, dünya liderine, dünya çapında gerçekleştirilen projelerin açılışı yakışır.

Burada tüm çalışmalarımızdan bahsetmek elbette mümkün değil, ancak öne çıkan icraatlarımızın bazılarına değinmek istiyorum.

1915 Çanakkale Köprüsü, Rize Artvin Havalimanı, Tokat Havalimanı, Yusufeli Barajı ve HES, Etlik Şehir Hastanesi gibi birçok büyük projeleri hayata geçirdik.

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında enerji bağımsızlığının en önemli adımlarından biri olan milli doğalgazımızı, halkımızın hizmetine sunmak için gün sayıyoruz.

Geçtiğimiz aralık ayında Karadeniz'de keşfedilen doğalgazı, kuyulardan toplayıp ana boru hattına bağlayacak 280 tonluk “Peçenek” adlı dağıtım haznesi özel vinçler ve su altı robotlarının yardımıyla 20 saat çalışmanın ardından denizin 2.200 metre altına indirilmiştir.

Karada yaklaşık 5 bin, denizde de 2 bin 500 kişinin mesai harcadığı dev proje, planlanan iş takvimine uygun olarak ilerlemektedir.

58 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfedildi

Ayrıca Fatih Sondaj Gemimiz Çaycuma-1 sondajında denizin 3.023 metre altında 58 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmiştir.

Karadeniz'de yeni keşifle birlikte doğalgazın miktarı 1 trilyon dolarlık değere ulaştığını da belirtmek isterim.

Silivri doğalgaz depolama tesisinin açılışı da yine aralık ayında gerçekleştirilmiş olup 4 milyar 600 milyon metreküpe çıkarılan kapasitesi ile Avrupa'nın denizlerdeki en büyük gaz depolama tesisi unvanını da almıştır.

Sadece denizde değil, karada da rezerv arama çalışmalarımıza devam ediyor ve sonuçlarını alıyoruz.

Çok büyük mücadeleler sonucunda, İçişleri Bakanımız, Milli Savunma Bakanımız koordinasyonunda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, jandarmamız, emniyetimiz, istihbarat teşkilatımız ile birlikte terörden arındırdığımız ve 2022 yılında karada yapılan en büyük 10 keşiften biri olan Gabar Dağı'nda 150 milyon net petrol rezervinde saha keşfi gerçekleştirilmiştir.

Bu petrol rezervi yaklaşık 12 milyar dolara tekabül etmektedir. Bu topraklarda en zor olan terörden arındırmak. Bu sağlandı çok şükür. Artık daha da çok rezerve ulaşıp kaynaklarımızı çoğaltacağız inşallah.

Güvenliğini sağladığımız bu bölgede artık sadece kamu görevlileri değil, bütün vatandaşlarımız terör yapılarından korkmadan rahat bir şekilde hareket edebildiklerini de belirtmekte fayda var.

İşte Mehmetçiğimizin, işte devletimizin gücü… Çapulculara asla fırsat vermeden ülkemizin her karış toprağını, istikbal ve istiklali için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Allah göstermesin bu ülke yine “eski Türkiye” temsilcilerinin eline geçerse Gabar PKK'lıların hakimiyetine girer, bulunan petroller yeraltına kaçar, üstüne civayı akıtırlar.

AK Parti Hükümeti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şimdiye kadar yapılmayanları, kimseden korkmadan, çekinmeden, kılıç hakkı gibi almaya devam ediyor, kendi doğal kaynaklarımıza ulaşabiliyoruz.

Yine yeni bir rekor daha kırılmıştır

Yer altı zenginliklerimizden biri olan bor madeni içinde sevindirici bir bilgi vermek istiyorum. 2022 yılında borda 2 milyon 650 bin ton üretim ile yine yeni bir rekor daha kırılmıştır.

Değerli vatandaşlarım, Türkiye Yüzyılı, enerjinin de yüzyılı olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Yine aralık ayında Türkiye'nin ilk yerli ve milli insansız savaş uçağı Kızılelma Tekirdağ'da bulunan Akıncı Uçuş ve Eğitim Merkezinde ilk uçuşunu gerçekleştirerek, semalarda arz-ı endam etmiştir.

Diğer bir yerli ve milli gururumuz ROKETSAN tarafından geliştirilen Milli Dikey Atım Lançer Sistemi’nin (MİDLAS) ilk atış testinden Hisar Füzesi başarıyla ateşlenmiştir.

Gelelim Türkiye'nin 20 yıl öncesine kadar hayal olduğu beyinlerimize işlenen, AK Parti Hükümeti tarafından gerçekleştirilerek hayal olmaktan çıkan, kaybolan yılları telafi edecek olan otomobilimiz TOGG’a.

Bilindiği üzere, 60 yıl önce Devrim otomobilinin başlayamayan hikayesi meclis önünde son bulmuştu.

Bizler de Devrim’in sonu, TOGG’un başlangıcı olsun dedik ve Türkiye'nin otomobilini meclise getirerek bu gururu vatandaşlarımızla birlikte paylaştık.

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili olan TOGG projesinin hayata geçirilmesinde elbette mühendislerimizin, teknisyenlerimizin emeği, rolü çok büyük. İnanınca neleri başarabileceğimizi ispatlayarak en güzel göstergesini gözler önüne serdiler.

Ancak bu vizyon projesinin hayata geçirilmesinde baş mühendis, baş babayiğit Sayın Cumhurbaşkanımızdan başkası değildir.

Gerçekleştirilen büyük projeler, milletimize hizmet adına yapılan binlerce yatırımlar.

Saymakla, anlatmakla bitmez milyonlarca faydalı faaliyetler…

Ve Dünya Devletlerinin kıskanarak baktığı Türkiye Cumhuriyeti, milletlerin gıpta ile baktığı, ümmetin tek umudu Recep Tayyip Erdoğan.

Rabbim başımızdan eksik etmesin diyor, tüm basın mensupları ve halkımızı saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğrenciler moral bulduÖnceki Haber

Öğrenciler moral buldu

“Sertifikalı eğitim programlarına katılım için kriterler belirlensin başvurusu yaptık”Sonraki Haber

“Sertifikalı eğitim programlarına katılı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar