Projenin üçüncü ayağı Romanya’da gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Projenin üçüncü ayağı Romanya’da gerçekleştirildi
Abone ol
Amasya Merkez Fatih İlkokulu, Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar Projesi (KA210-SCH) kapsamında Bulgaristan, Polonya, Romanya, Hırvatistan ve Letonya ile birlikte yürüttükleri “Cut the Cord! Respect, Educate, Protect! (CC-REP):Shifting from Digital Natives to Digital Citizens (Artık Zamanı! Saygı Duy! Eğit! Koru! Dijital Yerlilikten Dijital Vatandaşlığa Geçiş) isimli projenin üçüncü hareketlilik faaliyeti kapsamında Romanya’nın Ploieşti şehrine ziyaret gerçekleştirdi.

Amasya Merkez Fatih İlkokulu, Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar Projesi (KA210-SCH) kapsamında Bulgaristan, Polonya, Romanya, Hırvatistan ve Letonya ile birlikte yürüttükleri “Cut the Cord! Respect, Educate, Protect! (CC-REP):Shifting from Digital Natives to Digital Citizens (Artık Zamanı! Saygı Duy! Eğit! Koru! Dijital Yerlilikten Dijital Vatandaşlığa Geçiş) isimli projenin üçüncü hareketlilik faaliyeti kapsamında Romanya’nın Ploieşti şehrine Amasya Merkez Fatih İlkokulu öğrencileri, Koordinatör Öğretmen Sevda Duran ve Öğretmen Ayfer Ünal’ın ziyareti ile gerçekleştirildi. Bu projenin temel amacı, dünyadaki tüm bireylerin sahip olması gereken dijital vatandaşlık tutum ve davranışlarına dikkat çekerek bireylerin katılımcı bir toplum anlayışıyla bilgisayar, internet ve dijital cihazları doğru bir şekilde kullanması konusunda farkındalıklarını artırmaktır.

Ziyaret kapsamında okul içi ve okul dışı etkinlikler hakkında bilgi veren proje koordinatörü sınıf öğretmeni Sevda Duran, “dijital vatandaşlık poster sergisi” düzenlediklerini ve dijital vatandaşlığın alt boyutları hakkında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti. Her ülkeden İki öğretmen ve iki öğrenci katılımı ile gerçekleştirilen proje faaliyeti başarı ile tamamlanmıştır dedi.

Bireylerin dijital hazır bulunuşluk, dijital yılmazlık ve dijital kapasitelerinin geliştirilerek dijital dönüşümün desteklenmesi, STEAM Eğitimi kapsamına giren Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik alanlarının geliştirilmesi, Sınır ötesi işbirlikleri aracılığıyla bireylerin öğrenme çıktılarının artırılması, Avrupa kimliği vatandaşlığı ve değerlerinin desteklenmesi, Medya okuryazarlığının geliştirilmesi ve dezenformasyon ile mücadele ve Dijital becerilerin ve yeteneklerin geliştirilmesi gibi öncelikleri bulunan proje kapsamında bir sonraki hareketlilik Faaliyeti 24-30 Nisan 2023 tarihleri arasında Hırvatistan’da gerçekleştirilecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğrencilerden Kaymakama JestÖnceki Haber

Öğrencilerden Kaymakama Jest

“Sağlığımızın Kıymetini Bilelim”Sonraki Haber

“Sağlığımızın Kıymetini Bilelim”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar