“Sağlık Bakanlığı sözleşmeli yönetici atamasında ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Sağlık Bakanlığı sözleşmeli yönetici atamasında ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır”
Amasya Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Nihal Soydaş, “Sağlık Bakanlığı sözleşmeli yönetici atamasında ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır” dedi.

Amasya Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Nihal Soydaş, “Sağlık Bakanlığı sözleşmeli yönetici atamasında ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır” dedi.

Soydaş, “Türkiye’de ehliyet ve liyakat göz ardı edilip, devlete sadakat yerine başka bağlılıkların öncelikli olduğunda nelerin yaşandığına hep beraber şahit olduk.

Bunun en acı örneği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimidir. Devlete hizmet etmenin bilincinden uzak, adam kayırmacılıkla hak etmeden geldikleri görevlerde devletimizin ve milletimizin geleceğine kast ettiler.

Bu yüzden kamuda ehliyet ve liyakatin esas alınmasına yönelik talebemizi ısrarla dile getirmekteyiz. Çünkü bu değerler devlet yönetiminde bizim en kıymetli hazinemizdir.

Bu durumun vahametini ve acı sonuçlarını bilerek diyoruz ki, ilimiz de Eylül ayında gerçekleştirilecek Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda sözleşmeli yönetici atamalarında Adalet, Liyakat ve Ehliyet ıskalanmamalıdır.

Yaşamış olduğumuz salgın döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Bilim Kurulunda ehliyet ve liyakatin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük. Bu durumun olumlu sonuçlarına da tüm Türkiye şahit oldu.

Bu değeri yabana atmayıp en güzel şekilde taçlandırmak için yapılacak olan sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakati benimseyerek yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sadakati esas alan görevlendirmelerin yapılması gerekmektedir.

Bu sistemin benimsenmesi ile kurumlarda örgüt kültürünü, barış ortamını, adaleti, vatandaşlık olgusunu, iş dayanışmasını, görev bilincini, sevgi ve saygıyı da tesis etmiş olacağız.

“Muhakkak ki Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder. (Nisa-58)” diyen bir dinin mensupları olarak hayatımızın her alanında liyakati esas alan bir sistem oluşturmak zorundayız.

Bu değeri taçlandırmak için yapılacak olan iş, sözleşmeli yöneticilikte de ehliyet ve liyakati esas alarak objektif bir sınavla bu atamaları gerçekleştirmektir.

Adaletin ve hakkaniyetin bir gereği olarak Sağlık Bakanlığı’ndan beklentimiz budur.” Diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnşaatı tamamlandığında 13 adet yerleşim birimi suya kavuşacakÖnceki Haber

İnşaatı tamamlandığında 13 adet yerleşim...

Şehidimizin naşı Amasya’dan memleketine uğurlandıSonraki Haber

Şehidimizin naşı Amasya’dan memleketine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar