“Silvikültür çalışmalarımız devam ediyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Silvikültür çalışmalarımız devam ediyor”
Amasya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada sağlıklı ve sürdürülebilir ormanlar oluşturmak için silvikültür çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada sağlıklı ve sürdürülebilir ormanlar oluşturmak için silvikültür çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Silvikültür Daire Başkanlığı tarafından Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Ada orman işletme şefliğinde Silvikültür amaçlı yapılan çalışmalara ilişkin Silvikültür daire Başkan yardımcısı Yılmaz Gün, Rehabilitasyon Şube Müdürü I. Cengiz Metin, Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Şenlikoğlu, Samsun işletme Müdürü Menderes Özkolay, Müdür Yardımcısı Emin Tiryaki ve işletme şefleri ile birlikte Silvikültürel çalışmaların yerinde kontrol ve değerlendirilmesi yapıldı.

Ada OİŞ. 2022 yılı Silvikültür programı kapsamında meşe ağaç türünde 60 nolu bölme de ilk aralama bakımı, 69 nolu bölmede sıklık bakımı, karaçam ağaç türünde 25 nolu bölme de sıklık bakımı, kızılçam ağaç türünde 44 nolu bölmede sıklık bakımı, kayın ağaç türünde 1 nolu bölmede sıklık bakımı çalışmaları, kayın ağaç türünde 10 nolu bölmede gençlik bakımı, kızılçam ağaç türünde 44 nolu bölmede gençlik bakımı, kayın ağaç türünde 5 nolu bölmede ışık kesimine konu alan, kayın doğal gençleştirme çalışmaları kapsamında 2 nolu bölme, karaçam doğal gençleştirme çalışmaları kapsamında 35 nolu bölmelerde incelemelerde ve denetimlerde bulunuldu.

Ormanların sağlıklı olarak büyümesi, kalitesinin ve veriminin artırılması kendisinden beklenen görevleri yerine getirmesi ve devamlılığının sağlanması, silvikültürel bakım çalışmalarının yapılması ile gerçekleştirilir.

Silvikültür çalışmalar doğal döngüyü takip ederek doğanın kanunlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu çalışmaların gerçekleştirilmesiyle toplumun ormanlardan beklentileri ve talepleri karşılanmaktadır.” Denildi.

 Amasya Orman Bölge Müdürlüğü

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sosyal konutların ayrıntıları belli olduÖnceki Haber

Sosyal konutların ayrıntıları belli oldu

“Öğretmen ne kolluk kuvvetidir, ne de zabıta görevlisidir”Sonraki Haber

“Öğretmen ne kolluk kuvvetidir, ne de za...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar