Sosyal konutların ayrıntıları belli oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sosyal konutların ayrıntıları belli oldu
Amasya Belediyesi tarafından yapılacak olan 520 sosyal konutun ayrıntıları belli oldu.

Amasya Belediyesi tarafından yapılacak olan 520 sosyal konutun ayrıntıları belli oldu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Belediyesi tarafından yapılacak olan sosyal konut projesinin ayrıntılarını paylaştı. Başkan Sarı, konutlarda önceliğin ihtiyaç sahibi aileler olduğunu ifade etti.

Amasya Belediyesi, toplu konut projesi ile bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce duyurulan sosyal konutlarda bazı ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Ayrıntılı ve kesin bilgilerin kısa bir süre sonra açıklanacağını ifade eden Başkan Sarı, sosyal konutların Amasya'nın Kirazlıdere Mahallesine yapılacağını ifade etti.

"Tüm Sosyal İmkanlara Sahip Olacak"

Amasya'nın Kirazlıdere Mahallesine yapılacak olan sosyal konutların çevresinde market, manav, büfeler ve alışveriş noktaları gibi sosyal donatılarla destekleneceğini ifade eden Başkan Sarı, 520 adet sosyal konutta yaşayan vatandaşların ihtiyacı olan her şeyin bulunacağını ifade etti.

"Önceliğimiz Evlerin Güneş Alması ve Geniş Mutfaklar"

Amasya Belediyesi tarafından yapılacak olan 520 sosyal konutu tasarlarken evlerin güneş alacak şekilde inşa edilmesini amaçladıklarının altını çizdi. Ayrıca Başkan Sarı, özellikle kadın vatandaşların geniş mutfaklı evler istediğini ve sosyal konutları inşa ederken mutfakların da geniş ve ferah olacağını dile getirdi.

"Piyasadan Daha Ucuz Evler, Sabit Taksitler"

Sosyal konutların piyasadaki ev fiyatlarından en az yüzde 30 ucuz olacağını ifade eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 10 yıl vade ile ödenecek sosyal konut taksitlerinin sabit olacağını ve 1 sene sonra ödemelerin başlayacağını ifade etti. Konut fiyatlarının gitgide yükseldiği şu günlerde kâr amacı gütmeden yapılan sosyal konutlarla, Amasya'da ihtiyaç sahibi aileleri ev sahibi yapmayı amaçladıklarının altını çizdi.

"Aylık Aidat Olmayacak"

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediyenin yapacağı sosyal konutlarda kapıcı personellerin görev yapacağını ancak evlerde yaşayanların aidat ödemeyeceğini dile getirdi. Binalardaki temizlik ve personel giderlerinin, sosyal konutların etrafına yapılacak iş yerlerinin kirasından karşılanacağının altını çizen Mehmet Sarı, vatandaşların her ay aidat ödemesinin önüne geçeceklerini ifade etti.

Amasya'da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Sarı, bu projenin kâr amacı güdülmeden yapılacağını ve ödemelerin anlaşmalı bankalara yapılacağını ifade etti. Bankayla yapılan anlaşmaların kısa bir süre sonra açıklanacağını ifade eden Sarı, Amasya Belediyesi'nin hayata geçireceği 520 adet sosyal konutun tüm Amasya'ya hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Tüccarın hesabını kitabını iyi yapması lazım”Önceki Haber

“Tüccarın hesabını kitabını iyi yapması...

“Silvikültür çalışmalarımız devam ediyor”Sonraki Haber

“Silvikültür çalışmalarımız devam ediyor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar