“Şüphesiz, sözleşmeli personelin kadroya kavuşması sendikalarımızın bizatihi kazanımıdır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Şüphesiz, sözleşmeli personelin kadroya kavuşması sendikalarımızın bizatihi kazanımıdır”
Memur Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, “İstihdamda Tam Kadro, Haklarda Eşitlik Esas Dedik; Masada Kazanımı Yasada Güvenceyi Elde ettik” dedi.

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, “İstihdamda Tam Kadro, Haklarda Eşitlik Esas Dedik; Masada Kazanımı Yasada Güvenceyi Elde ettik” dedi.

Memur-Sen olarak, kamu personel sistemini güçlendirecek, kamu görevlilerine güven verecek, bilgi ve birikimin aktarılmasını sağlayacak, çalışanlar arasında barışı tesis edecek “sistemin” hayata geçmesi için haklı beklentileri esas alarak gerçekleştirdikleri uzun uğraşlar ve önemli mücadeleler sonrası kazanımlarına bir yenisini daha eklediklerini ifade eden Başkan Camcı, “6. Dönem Toplu Sözleşme hükmümüz gereği “Pozisyonları Kadroya, Sorunları Çözüme” kavuşturduk. Benzer kazanım örneklerini, tarihin sayfalarına Memur-Sen tesciliyle kaydetmiş ve 2011 ve 2013 yıllarında 280 Bin sözleşmeli personeli kadroya kavuşturmuştuk. Türkiye Yüzyılımıza yakışacak şekilde 2023 yılında da 460 Bine yakın sözleşmeli personeli kadroyla buluşturarak, yararlanacakların kapsamını genişleterek, beklentileri hayata geçirerek ve güvenceli istihdamla teminat altına alarak önemli bir kazanıma imza attık.

Memur-Sen’in sözleşmeliye kadro kazanımıyla Yasal zemine kavuşan düzenlemeyle; Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatındaki 1.710 vekil imam-hatip, vekil müezzin-kayyım, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre istihdam edilen 173.052 sözleşmeli personel, Diğer kanun ve kanun hükmündeki kararnamelere göre istihdam edilen 40.932 sözleşmeli personel, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde mevcut 3+1 kapsamındaki 108.232 sözleşmeli öğretmen, 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 45/A maddesince istihdam edilen 91.386 sözleşmeli sağlık personeli, 3 bin 542 kamu dışı aile sağlığı çalışanı, 790 vekil-ebe ve hemşire,

Mahalli idarelerdeki 36.346 sözleşmeli personel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğündeki 2.495 1 yıldan az süreli çalışan sözleşmeli personel, Sulama Birlikleri ile diğer fıkralar kapsamındaki personel, Şüphesiz, Sözleşmeli Personelin Kadroya Kavuşması Sendikalarımızın Bizatihi Kazanımıdır. Başkan Camcı; “Öte yandan, 657 sayılı Kanun’un 4/B statüsü yeniden belirlenerek, sözleşmeli personelin kadroya alınması için artık dönemler itibarıyla yasal düzenleme yapılmasına gerek kalmamış, 3 yıl sözleşmeli olarak görev yapan personelin kadroya geçişini sağlayacak uygulama getirilmiştir.

Bu itibarla 2022 yılında, başta kamu görevlilerimiz olmak üzere çalışanlara yönelik mali, sosyal ve özlük hakları noktasında önemli politikaların hayata geçirilmesinde Konfederasyonumuzun tekliflerine olumlu yaklaşan ve her zaman çözüm odaklı tavır sergileyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışmaların bizzat yürütülmesine katkı sunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e üyelerimiz ve tüm kamu görevlileri adına teşekkür ediyoruz.”dedi.

“Şüphesiz, sözleşmeli personelin kadroya kavuşması ve güvenceli istihdamla çalışma barışının sağlanması; Konfederasyonumuzun ve bağlı sendikalarımızın bizatihi kazanımıdır.” diyen Camcı; “Süreci bu noktaya kadar başarıyla getiren Memur-Sen olarak; sendikal mücadeleyle kamu görevlilerimizin beklentilerini hayata geçirme noktasında istişareye önem vererek, titizlikle çalışarak düzenlemenin sürdürülebilir ve kamu görevlilerine en fazla fayda sağlayacak şekilde uygulanması için sorunlara çözüm sunmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz”Önceki Haber

“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimine gi...

Topal: Sözleşmeliye kadro TBMM'den geçerek yasalaştıSonraki Haber

Topal: Sözleşmeliye kadro TBMM'den geçer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar