Tarım Sektörünün Sıkıntıları Konuşuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarım Sektörünün Sıkıntıları Konuşuldu
Amasya ve İlçelerinde faaliyet gösteren Ziraat Odaları, Koordinasyon Toplantısı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Amasya İl Başkan Vekili ve Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz başkanlığında yapıldı.

Amasya ve İlçelerinde faaliyet gösteren Ziraat Odaları, Koordinasyon Toplantısı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Amasya İl Başkan Vekili ve Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz başkanlığında yapıldı. Göynücek Ziraat Odası Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan toplantıya Amasya İlçelerinde faaliyet gösteren Ziraat Odası Başkanları katıldı.

Suluova Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Amasya İl Başkan Vekili Adnan Öksüz, Amasya ilçe Ziraat Oda Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Toplantısına Başkanlık etti. Toplantıda tarım sektöründe yaşanan güncel sıkıntılar ve gündem maddeleri görüşüldü.

Göynücek Ziraat Odası Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Ziraat Odaları, Koordinasyon Toplantısında; son yıllarda yaşanan gıda krizleri ile önemi iyice fark edilen tarımsal üretim sektörünün karşılaştığı güncel problemler masaya yatırıldı.

"Ayçiçeği Satışında Çiftçiler Sıkıntılar Yaşadı."

Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz'ün başkanlık ettiği toplantıda hasadı devam eden ayçiçeğinin Tarım Kredi Kooperatifi, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) satışlarında çiftçilerin yaşadığı sıkıntı yaşadıklarının altı çizildi. TMO'nun alım yaptığı noktaların arttırılması için kurumlarla görüşme yapılması konusunda Tarım Kredi Kooperatifi, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin ve diğer alıcıların ivedilikle alt yapısının oluşturulması, fiyatların güncellenmesi ve beklenen fiyatların altında kalmaması, ayçiçek primlerinin arttırılması ve üreten çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli kurumlarla görüşme sağlanması için fikir birliğine varıldı.

Toplantıda temsilcisi olduğumuz çiftçilerimizin bitkisel ve hayvansal üretimde önem ve öncelik arz eden sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu.

"Yaklaşan Mısır Sezonunda Aynı Sıkıntılar Yaşanmadan Önlemler Alınmalı"

Ayçiçeğinde yaşanan sıkıntıların yaklaşan mısır hasadında yaşanmaması için alıcı sektörünün idarecileriyle görüşülerek hasada uygun bir zeminde giderilmesinin sağlanması ve gerekli tedbirler hakkında değerlendirilmelerde bulunuldu. Diğer yandan yeni üretim sezonu planlaması ve alınacak önlemler, kapalı sistem sulama,  tarımsal girdi fiyatlarının değişkenliği ve desteklerin arttırılması, finansal sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Tarım ve Hayvancılık sektörünün durumu ve sektörel gelişimi sağlamak için müşterek çalışmalar yapma konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantıya Suluova Ziraat Odası Başkanı Sn. Adnan Öksüz, Merzifon Ziraat Odası Başkanı Sn. Erkan Aktaş, Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanı Sn. Mehmet Canıbek ve Göynücek Ziraat Odası Başkanı Sn. Erdoğan Bayburtlu katıldı.  |Serkan Atıcı

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şap hastalığına karşı aşılama kampanyası başlatıldıÖnceki Haber

Şap hastalığına karşı aşılama kampanyası...

Tıp Fakültesi Morfoloji binası’nda incelemelerde bulunduSonraki Haber

Tıp Fakültesi Morfoloji binası’nda incel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar