Uzmanı uyardı:  LGS’ye haftalar kala ne yapmalıyız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Uzmanı uyardı:  LGS’ye haftalar kala ne yapmalıyız
Abone ol
​​​​​​​Amasya’da Rehber Öğretmenlik yapan Profesyonel Öğrenci Koçu Mehmet Menekşe sınava girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.

Amasya’da Rehber Öğretmenlik yapan Profesyonel Öğrenci Koçu Mehmet Menekşe sınava girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.

Lise Giriş Sınavı (LGS) konuları bitti. “Ben bu koynu biliyorum” deyip, farklı kaynaklardan deneme ve soru çözmezseniz hüsrana uğrarsınız diyen Menekşe, “Sınava girecek arkadaşlar öncelikle kendilerine şu soruyu sormalı;  “Sınava haftalar kala yapılması gereken en doğru ve etkili çalışmam ne olmalı?”

Sevgili arkadaşlar 4 Haziran’da gireceğiniz LGS sadece bilgiyi ölçen bir sınav değil. LGS bilgiyi zihninizde işleme, yorumlama hızınızı, anlama ve problem çözme gücünüzü ölçüyor. Çok bilen değil, soruyu hızlı okuyup, kavrayan, hızlı işlem yapan öğrenciler daha iyi sonuç alıyorlar. Yapmanız gereken farklı kaynaklardan süre tutarak deneme sınavı ve soru çözümü yapmaktır. Farklı kaynaklardan soru çözen öğrenciler “Hocam bu denemenin sorularını daha önce görmüş gibiyim, görür görmez tanıdım” diyor. Konuyu anlamış olmak, biliyor olmak yetmiyor. Bir de soruları görür görmez tanımak, anlamak da gerekiyor. Farklı kaynaklardan ne kadar çok soru ve deneme çözerseniz 4 Haziran’da gireceğiniz sınavda sorular size tanıdık gelecek ve soruları önceden görmüş hissine kapılacaksınız. Tanıdık gelen soruları daha kolay anlayıp, hızlı işlem yapacaksınız. Sınava haftalar kala yapılması gereken farklı kaynaklardan deneme ve soru çözümü yapmak olmalıdır.

Biz ÖNEM Butik KURS olarak şu ana kadar çok farklı yayınlardan deneme sınavı çözdürdük. Kalan sürede seri bir şekilde deneme sınavı çözmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Masatlı Makamını Çocuklara DevrettiÖnceki Haber

Vali Masatlı Makamını Çocuklara Devretti

Kızılay BayramlaştıSonraki Haber

Kızılay Bayramlaştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar