“Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
“Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir”
Abone ol
Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, “Yaşlılar Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, “Yaşlılar Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dr. Koç mesajında, “Her insan için farkı anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir” dedi.

Bizim İçin En Büyük Hazinedirler

Dr. Koç, her insanın, çocukluk, gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemi geçirdiğini ifade ederek; “Yaşlılarımız bizim her zaman baş tacımız olmuş ve her zaman da öyle kalacaktır. Çünkü onlar; bilgi, birikim ve tecrübe sahibi insanlardır. Bizim için en büyük hazinedirler. Onlar bizim anamız, babamız bizleri bugüne getiren büyüklerimizdir. Millet olarak, yaşlılarımızı yük olarak değil, bilakis büyük bir kazanç olarak gören bir kültüre sahibiz. Unutulmamalıdır ki herkes bir gün mutlaka yaşlanacaktır. Onlar bugünün yaşlıları, bizler ise yarının yaşlılarıyız. Yaşlılarımıza sahip çıkmak, onlara gerekli saygı, sevgi ve hürmet göstermek zorundayız” şeklinde konuştu.

Yaşlı Ve Yatağa Bağımlı Hastalarıma Evde Bakım Hizmeti

Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde evde bakım hizmetlerinin yapıldığını anımsatan Dr. Koç, “Yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının sağlık kuruluşları yerine, kişinin evinde bakım yapılıyor. Hastanede yatış sürelerinin azaltılabilmesi amacıyla evde sağlık hizmetleri yaygın bir uygulama olarak ön plana çıkardık. Bu çalışmaların ilimizde devam etmekte. Bizleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan, koruyan, kollayan, tecrübelerini bugünlere aktararak bizlere yol gösteren bütün büyüklerimizin ‘Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1+1 daire icradan satılıktırÖnceki Haber

1+1 daire icradan satılıktır

8 Yaşındaki depremzedeye sürpriz doğum günüSonraki Haber

8 Yaşındaki depremzedeye sürpriz doğum g...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar