16 milyon 500 bin liralık spor yatırımında sona gelindi

Amasya’ya yapılan 16 milyon 500 bin liralık spor yatırımı 50 yataklı Sporcu Kamp Eğitim merkezinde sona yaklaşıldı.

Sporcu kamp eğitim merkezi 2023 Mart ayında hizmete girecek. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sporcu kamp eğitim merkezinin inşaatının beklenenden erken bitmesi planlanıyor. Yapılan bu spor yatırımı ile yeni Mahmut Demir’ler, Adil Candemirler ve Hamit Kaplanlar’ın yetiştirilmesi ve ülkemizin adının uluslararası arenada daha çok duyurulması hedefleniyor.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Ülkemiz son yıllarda ciddi bir değişim, dönüşüm ve gelişim içerisine girdi.

Bu sahalardan bir tanesi de tabi ki spor alanı. Spor alanı ile ilgili ülkemizin hemen hemen dört bir yanında büyük stadyumlar, spor merkezleri, olimpik havuzlar, gençlik merkezleri de dahil pek çok spor tesisleri yapıldı. İlimizde de eski güreş eğitim merkezinin yerine şuan itibariyle sporcu eğitim merkezinin yapım çalışmaları devam ediyor.

Sporcu eğitim merkezimiz 55 kapasiteli, iki tane de antrenman sahası var. Spor eğitim merkezimizin finansmanı spor toto tarafından karşılanıyor. İl Özel İdaremizce de ihale edildi. Mart ayı itibariyle de buradaki spor eğitim merkezimizi açmış olacağız. Tabi Amasya özellikle güreş noktasında ülkemize gurular yaşatan, şampiyonluklar getiren illerimizden bir tanesi. Hamit Kaplanlar, Adil Candemirler, Mahmut Demirler dahil pek çok sporcuyu ülkemize kazandıran bil il. Bu bakımdan hem sporun tabana yayılması, yaygınlaştırılması ve daha bir çok şampiyon sporcuların yetiştirilmesi bakımından sporcu eğitim merkezimiz hizmet verecektir. Bu sporcu eğitim merkezimizin yapılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Spor Toto Teşkilatımıza, İl Özel İdaremize yani kısaca emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum.” Dedi. 

50 yataklı Sporcu kamp eğitim merkezinin Mart ayında hizmete girmesi bekleniyor.

 

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar