16 Milyon 500 bin liralık spor yatırımında sona gelindi

Amasya’da yapımı devam eden 16 milyon 500 bin liralık 50 yataklı kamp eğitim merkezinde (güreş eğitim merkezi) sona gelindi. 2022 yılının ilk aylarında başlayan merkezin 2023 yılı mart ayının sonunda bitirilerek sporcuların hizmetine sunulması bekleniyor.

Sporcu kamp eğitim merkezinin bu ay içinde hizmete girmesi bekleniyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan bu spor yatırımı ile yeni Mahmut Demir’ler, Adil Candemirler ve Hamit Kaplan’ların yetiştirilmesi ve ülkemizin adının uluslararası arenada daha çok duyurulması hedefleniyor. Amasya Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, kamp eğitim merkezinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Amasya Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, “İlimizde 50 yataklı sporcu kamp eğitim merkezinin inşaat alanındayız. 2022 yılının birinci ayı itibariyle başlamıştı. Şuan Mart ayının sonunda inşallah teslim edecek müteahhidimiz. 50 yataklı kamp eğitim merkezimiz bu alanda, Amasya güreşiyle alakalı, güreş eğitim merkezinin çocuklarıyla alakalı güzel bir spor alanımız olacak. Burada yeni Mahmut Demirler yetişecek inşallah. Türkiye güreşine damga vuracaklar Allah naip ederse. Güzel bir tesis. Emeği geçen, hizmet eden herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah en işlevsel bir şekilde bittikten sonra bu alanı sporcularımızın hizmetine sunacağız. Amasya’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Daha Sonra Müdür Öztürk tesiste incelemelerine devam etti. Tesisin bu ayın sonunda hizmete girmesi bekleniyor.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar