21 Yaş Altı Milli Takımın Amasya’daki kampı sona erdi

21 Yaş Altı Kadınlar Salon Hokeyi Milli Takımının Amasya’daki 1. Etap kampı sona erdi.

Millilerin Amasya’daki ilk kampı yaklaşık 10 gün sürdü. Bu süre içinde milliler teknik ve taktik çalışmalar yaptı. Milliler, 10 günlük kamp sürecinde Amasya Kapalı Spor salonunda Avrupa Şampiyonasına günlük çift antrenmanla hazırlandı.

Millilerin 1. Etap kampı bugün yaptıkları ter antrenmanı ile sona erdi. Milliler Amasya’da 2 kamp daha yapıp,  13-15 Ocak 2023’te İsviçre’de Kadınlar U21 Avrupa Şampiyonasına katılacak.

Kampın son günündeki antrenman millilerin ısınmasıyla başladı.  21 Yaş Altı Milli Takım Baş Antrenörü Zeyni Efe Bozkurt, sporculara tek tek antrenmanda neler yapacaklarını anlattı.

Yaş Altı Milli Takım Baş Antrenörü Zeyni Efe Bozkurt, “Amasya’da birinci kampımızı bugün tamamladık. Nasip olursa yine ikinci kampı da Aralık ayı içerisinde burada yapmayı temenni ediyoruz. Tabi hedeflerimiz var. 3 tane kamp dönemi geçirmeyi düşünüyoruz. 3 kamp sonucu şampiyonluk için İsviçre’ye gideceğiz nasip olursa. Birinci kampta çok güzel çalışmalar yaptık. Tabi çocukların ilk günkü performanslarıyla şuan kampın son günündeki performansları arasında bir fark oluştu. Bu da bizi olumlu yönde mutlu etti. Eksiklerimiz var, eksiklerimiz üzerine çalışmalara devam edeceğiz. Döndüğümüzde çocuklarımıza özel birer program hazırladık. Bu programlarla onlar çalışaraktan hazır tekrardan gelecekler. İkinci kamp, ondan sonra üçüncü kamptan sonra da Avrupa Şampiyonası için İsviçre’ye yolculuk yapacağız inşallah.”  

21 Yaş Altı Milli Takım sporcusu Sümeyra Göçeber, “Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Burada 3 kamp olacak. İlk kampımızın sonuna geldik ve dolu dolu bir kamp geçirdik. Hedefimiz tabi ki de şampiyonluk. Ama biz daha çok istiyoruz diğer kulüplerden. Umarım şampiyon oluruz.”

Bir diğer Milli Takım sporcusu Begüm Nur Demirci, “10 günlük sürecin sonuna geldik. Gerçekten çok zorlayıcıydı ama tabi ki de bu zorlukların tek bir hedefi var Şampiyonluk. Hepimiz sadece şampiyon olmayı, ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek için buraya geldik. U 21 Avrupa Şampiyonası, tropi hokeyin en üst ligi olarak geçiyor. Bizim için gerçekten çok önemli. Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz. Bizden önceki U21 şuan ki A milli oluyor tabi ki, en üst liglere kadar geldi, bizde onların devamını getirmek istiyoruz. İsviçre’de düzenlenecek. Çok zorlu rakiplerimiz var ama bizde kendimizi küçük görmüyoruz. Kesinlikle şampiyon olmak istiyoruz ve burada bunun için çok ter döküyoruz.” Diye konuştu.

Amasya’da 1. Etap kampı sona eren 21 Yaş Altı Kadınlar Salon Hokeyi Milli Takımı, Amasya’da 2 kamp daha yapıp, 13-15 Ocak 2023’te İsviçre’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına katılacak.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar