55 yıllık mutluluk

Her sabah 7’de dükkanlarını tutku ile açıyorlar, tam 55 yıldır aynı yastığa baş koyuyorlar. Birbirlerini hala ilk günkü aşkla seviyorlar.

Amasya’nın Yüzevler mahallesinde ekmekçilik yapan 77 yaşındaki Süleyman Çelik ile 76 yaşındaki eşi Münire Çelik, 55 yıldır evliler. Bu evlilik o kadar güzel ki hala el ele, kol kola geziyorlar.  

1967’de askerden izinli gelen Süleyman Çelik, Münire Çelik’i kaçırarak evlendi. Bu evliliğin ardından 55 yıldır aynı yastığa baş koyuyorlar. Bir kere olsun bir birlerini kırmadılar ve hala birbirlerini çok seviyorlar. Süleyman amca, Münire teyzenin elini bir kez olsun bırakmıyor.

Süleyman Çelik, “1967’nin 3. ayında evlendik. Askerden izinli geldiğimde evlendim hanımefendiyle. Yaklaşık 56 yıl olmuştur. Bir ömür geçiriyoruz hanımla beraber çok mutlu bir şekilde. Bu sokakta ekmek satmaya başlayalı 23 yıl olmuştur. 23 yıldır eşimle beraber devam ediyoruz. Hem de zevkle, zevk alıyoruz. Eşimi yalnız bırakmıyorum. Ben bıraksam o bırakmıyor, beraber yapıyoruz. Evlerinde mutlu olamazlarsa hayatın tadı olmaz. İnsan en güzel mutluluğu kendi evinde, yuvasında bulur. Başka yerde bulamazsınız. Mutlaka hem çalışacaksınız hem eşinizle anlaşacaksınız. Birbirinizi seveceksiniz. Mutluluk böyle olur. Sevgi saygı, karşılıklı olması lazım. Tek taraflı olmaz. Onun için biz eşimle şöyle söylesem kimse inanmayabilir. 55-56 yıl oldu, biz kavga etmedik dersem abartıyorlar derler. Hayır, abartmıyorum, doğru söylüyorum. Abartmıyorum doğru söylüyorum hiç kavga etmedik. Ben sinirli olduğum zaman benim eşim hiç konuşmaz cevap vermez bana, aynı şekilde bende öyle yaparım. Eşim kızdığı zaman tamam hanım derim, sen ne dersen o. Ondan sonra sarılırız birbirimize biter. Karşılıklı anlayış. Anlayış tek taraflı olmaz, iki taraflı olacak efendim.” Dedi.

Münire Çelik, “Biz severek evlendik. Kaçarak evlendik. Onun için çok seviyorum ben beyimi. Beni hiç üzmedi desem, hiç üzmedi yani. 3 tane evladımız var onlar da mutlu. Ne bileyim Allah herkesi mutlu etsin. Gençlere de tavsiyem. Beyi söylerken hanımı sussun. O söylerse o sussun. Seven insan her şeyi yapar biraz katlanacaksın.”evlilik zor bir iş, ince bir iş çok ince hem de. Ama gönül kırma ile olmaz bu işler. Onun için çok çok ince ruhlu olacaksın. Benim kocam çok ince ruhlu bir insan çünkü. Benim onun şeyini aldım. Nereye sinirlendiğini, neyi sevdiğini onun için hiç kendime söyletmem. 55-56 sene oldu yarım yüzyılı geçtik. Bundan sonra da Allah bilir ne olacağımızı.” Diye konuştu.

55 yıllık mutlu evlilik hayatlarında her şeyi gördüler varı da gördüler, yok’u da gördüler. Hala dimdik koca çınarlar gibi ayaktalar. Allah ömür verdikçe ekmek teknelerinde bir 10 yıl, 15 yıl daha çalışmayı istiyorlar.

Çelik çifti, gençlere çalışmayı her şeyi helalinden kazanmayı tavsiye ediyor. 23 yıldır da mahalleli ekmeklerini sadece Çelik çiftinden alıyor.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar