BADAL TÜNELİ HİZMETE AÇILDI

Bakan Karaİsmailoğlu, “Badal Tüneli, Gelecek Nesillerimize Ve Yeni Atılımlara İlham Verecektir” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yapımı tamamlanan Amasya-Çorum yolu üzerindeki Badal Tüneli ve bağlantı yollarının açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı olarak bağlandığı tünel açılışına Bakan Karaismailoğlu’nun yanı sıra Ak Parti Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez, Mustafa Levent Karahocagil,

Amasya Valisi Mustafa Masatlı,  Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çoban, Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen ,Ak Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto il ve ilçe teşkilatları, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, Çorum Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, Çorum MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Vuraloğlu,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 9. Bölge Müdürü                Gültekin Yürümez, Karayolları 7 Bölge Müdürü RifatSilov da katıldı.

DÜNYAYI, TÜRKİYE’YE BAĞLIYORUZ

Açılış konuşmasında 2023 yılı, Türkiye Yüzyılı’nın işaret fişeği olacaktır diyen Bakan Karaİsmailoğlu, “ Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirmeye devam ediyoruz.  Cumhuriyet’imizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç yaptık. Pazar günü de ülkemizin önemli projelerinden biri olan; İstanbul’ da  34 Km uzunluğa sahip, Türkiye’nin En Hızlısı metrosunu Kâğıthane den dünyanın en iyi havalimanı İstanbul Havalimanna bağlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.” Dedi

BADAL TÜNELİ, ÇİFT TÜPLÜ OLARAK HİZMET VERECEK

Karaismailoğlu “Coğrafi konumuyla; kuzey – güney yönünde Orta Karadeniz sahilini iç kesimlere bağlayan güzel Amasya’mız,  doğu – batı yönünde de İran sınırından Bulgaristan sınırına kadar kat eden Kuzey Hattı’nda önemli bir yer teşkil ediyor.

Bu nedenle Amasya’nın hızla gelişen sosyo-ekonomik yapısına bağlı olarak artan şehir içi ve şehirlerarası ulaşım ihtiyacını karşılayacak karayolu yatırımları büyük önem taşıyor.

Biz de Amasya’nın potansiyelinden en doğru biçimde yararlanabilmesi, daha da gelişmesi için projelerimize ve eserlerimize devam ediyoruz.

Bu kapsamda Kuzey TETEK Hattı’nın 115,1 km’lik bölümünü oluşturan Osmancık–Merzifon Yolu üzerinde Badal Tüneli projesini hayata geçirdik. Badal Tüneli, çift tüplü olarak hizmet verecek.

Bağlantı yolları ile birlikte Badal Tüneli projesinin toplam uzunluğu 4,5 kilometreye ulaşmaktadır.

Proje kapsamında ayrıca, toplam 345 metre uzunluğunda 4 köprü de yer alıyor.

 Bu bölge artık sürücülerin "korkulu rüyası" olmaktan çıkmış trafik, can ve mal güvenliği en üst seviyeye yükselmiştir” diye konuştu

BADAL TÜNELİ, GELECEK NESİLLERİMİZE VE YENİ ATILIMLARA İLHAM VERECEKTİR

Bakan Karaismailoğlu konuşmalarına, “Gelecek vizyonumuzun en önemli unsurlarından biri,  ülkemizin her alandaki rekabet gücüne ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktır.

 Güvenli, ekonomik, konforlu, çevreye duyarlı, kesintisiz ve sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi oluşturmaktır.

Bu çerçevede, Güzel vatanımızın kalkınmasına, vatandaşlarımıza iş olacak, aş olacak, ekonomik canlılığa katkı verecek yollar, köprüler, limanlar, tüneller inşa ederek destek veriyoruz. Bölgesinin en önemli ulaşım yatırımlarından Badal Tüneli, gelecek nesillerimize ve yeni atılımlara ilham verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak her projede yanımızda olduğunuz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Yapım çalışmalarını başarıyla yürüten ve projeyi başarıyla tamamlayan yüklenici firma ve Karayolları Genel Müdürlüğündeki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum” ifadeleri ile son verdi.

Ardıından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ve protokol tarafından yapımı tamamlanan Amasya-Çorum yolu üzerindeki Badal Tüneli ve bağlantı yollarının açılışını yapıldı.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar