Başkan Sarı gazetecilerle bir araya geldi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Gazetecilerle bir araya geldi

Başkan Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle basın mensupları onuruna yemek verdi. Özgür basın kavramını sonuna kadar destekleyen bir belediye başkanı olarak günün sadece bir günü değil,  desteklerinin daim olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada;

‘Haber alma hakkının sağlıklı ve güvenilir şekilde karşılanmasının demokrasiyi güçlendiren bir boyutu da bulunmaktadır. Hakikatin temsilcisi olan siz gazeteciler de bu doğrultuda hayati bir fonksiyon icra etmektesiniz. Gazetecilik hiç kuşkusuz saygın bir meslektir. Şehrimizin nabzını tutan tarafsız haberler yapan, siz kıymetli basın mensupları ile bu güzel günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Göreve geldiğimiz günden bu güne hiçbirinizle bir problem yaşamadık bundan dolayı da hasseten teşekkür ediyorum. Yollar ince uzun ve ırak, burada önemli olan yol arkadaşlığı yapmak. Bu yürüdüğümüz yolda gönül seferberliği içerisinde birlikte 4 yılı doldurduk. Bundan sonraki süreçte de Cenab-ı Hak birliğimizi muhabbetimizi daim eylesin. Ben bir kardeşiniz, arkadaşınız olarak tozuyla toprağı ile büyüdüğümüz Amasya’mıza neler yapmamız lazım, memleketimizde neler olması lazım gece gündüz hayal ediyorum.

Ardımızdan dua alacağımız işler yapmamız tek gayemiz. Hiç bir ayrımcılık yapmadan ve bu ayrımcılığa hiçbir platformda müsaade etmeden sizlere hizmet ediyoruz. Sizlerin de bildiği gibi yaptığımız birçok işimiz ödül aldı ve gururumuzu ilk sizlerle paylaştık. Bu süreçlerde de yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bütün zorluklara rağmen görevlerini canla başla yapmaya çalışan, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında doğrulukla, saygınlıkla ve hakikatle görev ifa eden kıymetli basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. Mesleğin güvenini, itibarını ve niteliğini artıran gazetecilerimize şükranlarımı sunuyor, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum." Dedi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı toplantının sonunda basın mensuplarına hediye takdiminde bulundu.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar