Depremzede Çocuklar İçin Mangala Turnuvası ve Kermes Düzenlendi

Amasya Serdar Zeren İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri depremzede öğrenciler için kermes ve mangala turnuvası düzenlendi.

Amasya Serdar Zeren İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kermesten kazanılan para ile depremzede öğrencilerin hayatlarına bir amaç katmayı hedefleyen eğitmenler depremzede öğrencilere mangala oyunu eğitimi vererek turnuvalara hazırlayacak.

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Başkanı Rauf Özgen “bugün burada hem kermes hem de mangala turnuvası düzenliyoruz. Kermesimiz ailelerin ve Amasya esnafının desteği ile oldu. Biz depremden etkilenen bölgelerde ve depremzedelerin göç ettiği alanlarda zeka oyunlarında çocuklara yönelik yürüteceğimiz bir eğitim finansmanı sağlayacağız.” Dedi

Zeka Sporları Ve Oyunlar Konfederasyonu yönetiminde olan Canan Alıcıoğlu “ 6 Şubat da ülkemizde yaşanan büyük ızdıraplı depremlerden sonra bizde depremdeler için ne yapabiliriz diye düşündük ve depremden etkilenen çocukların hayatlarına amaç katmayı hedefledik. Çünkü bu çocukların çadırları, yatacak sıcak yerleri, yiyecek sıcak ekmekleri var ancak bir amaçları yok. Bunu ortaya koyabilmek için de biz çocuklara mangalayı öğretelim turnuvaya hazırlayalım ve çadırlarına döndüklerinde bir amaçları olsun istedik. Buna kaynak sağlamak amacıyla özel bir mangala turnavası ve kermes düzenledik. Bize katkı sağlayan desteğini veren tüm Amasyalılara teşekkür ediyorum.” Dedi.

4. sınıf öğrencisi Yusuf Kural “Depremzedelere destek olmak için yapılan mangala turnuvasına ilk defa katılıyorum. Daha önce satranç turnuvalarına katılmıştım. Mangalayı seviyorum” dedi.

2. sınıf öğrencisi Mihrimah Alıcıoğlu, “Mangalada bir tane madalya kazandım. Bu mangalada 3. turnuvam olacak. Depremzede arkadaşlarımıza yardım için buradayız.”dedi.

Depremzede çocuklar için yapılan kermese kuaförler, avukatlar, pastacılar, restoran sahipleri, otel sahipleri de destek verdi.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar