Futbolcular maça baretlerle çıktı

Amasya 2022-2023 1. Amatör Küme Adnan Zennun Sezonu Futbol A Takımlar Liginin 2. hafta maçında rakibi Merzifonspor ile 1-1 berabere kalan Suluovaspor 2021 Futbol Kulübü futbolcuları maç öncesi asrın felaketi olarak nitelendirilen ve Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem afetinin ardından bölgeye giderek onlarca depremzedeyi enkaz altından kurtararak büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Suluova Belediyesi İtfaiye ekibi ile Yeni Anadolu Madencilik ve Polat Madencilik ekibine teşekkür etmek için baretlerle ve teşekkür pankartıyla çıktı.

Suluova Sentetik Çim Sahada oynanan maça Suluovaspor 2021 Futbolcuları ile madenciler ve itfaiye arama kurtarma ekipleri kafalarında baret ve ellerinde “Deprem bölgesinde fedakarca çalışan madenci ve itfaiyecilerimize teşekkür ederiz” yazılı pankart ile çıktı.

Ardından Suluovaspor 2021 Futbol Kulüp Başkanı Yaşar Serçe ile yönetici Cem Koçar ve takım sponsoru Yılmaz Agro Firma sahibi İsa Yılmaz tarafından madenciler ile itfaiye ekibine afet bölgesinde gösterdikleri kahramanlıklar dolayısıyla birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Tüm depremzedeler ile Türk milletine geçmiş olsun temennilerinde bulunan Suluovaspor 2021 Kulüp Başkanı Yaşar Serçe, “yaşanan depremin ardından hemen afet bölgesine intikal eden madencilerimiz ile itfaiye ekibimizin sahadaki arama kurtarma çalışmalarına katılarak enkaz altından onlarca vatandaşımızı kurtararak hayata döndürdüler. “Bir hayat kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir” anlayışıyla gönüllü olarak afet bölgesindeki mağdurların yardımına koşan, oradaki vatandaşlarımıza yardım eli uzatan tüm madencilerimiz ile itfaiye ekibimizden Allah razı olsun. Bu fedakarca davranış ve emekleri için kendilerine teşekkür ederiz.” dedi.

Kendilerine plaket veren Suluovaspor 2021 Kulüp başkan ve yöneticilerine teşekkür eden Belediye İtfaiye Müdürü Mehmet Özgan ile Yeni Anadolu Madencilik İşletme Maden Mühendisi Kerim Kaya ise, büyük bir yıkıma maruz kalan depremzedelerin kurtarılmasında tüm arkadaşlarının büyük defakarlık gösterdiğini ve insanlık adına görevlerini yaptıklarını belirterek depremzedelere yardım etmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Daha sonra depremzedeler için saygı duruşu ile başlayan 1. Amatör Küme 2. Hafta müsabakasında karşılaşan ligin iddialı iki takımın mücadelesinde Suluovaspor 2021 ile Merzifonspor 1-1 berabere kaldı.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar