Gümüşhacıköy Örnek İmar Planı" İle Yükselecek

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı-Gümüşhacıköy Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen "Örnek İmar Uygulamaları" projeleri kapsamında Gümüşhacıköy'ün İmirler Mevkisi, inşa edilerek örnek bir şehir inşasının nasıl olması gerektiğini yansıtacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 2023 vizyonu çerçevesinde T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın 2018'de başlatılan ve 2023'te 81 ile yayılması planlanan "Örnek İmar Uygulamaları" için Amasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi seçildi. Gümüşhacıköy'ün İmirler Mevkisinde hayata geçirilmesi planlanan örnek şehirleşme ve kentsel tasarım bölgesine ait animasyon çalışması yapıldı.

Gümüşhacıköy'ün Güneybatı tarafında yer alan İmirler Mevkii, Türkiye'nin örnek imar projesi kapsamında Gümüşhacıköy'ün tarihi ve kültürel dokusuna uygun şekilde inşa edilecek. Örnek bir şehirleşme planı çerçevesinde inşa edilecek olan bölge, Türkiye'nin ikinci yüzyılında hayata geçirilecek modern imar projesinin de örneği niteliğinde olacak. 

Bölgenin tarihi ve kültürel dokusuna uygun yatay mimariyle inşa edilmiş konutlar, düzenli sokaklar, yeşil alanlar içerecek olan "Örnek İmar Uygulaması" ile Gümüşhacıköy'ün İmirler Bölgesi şehrin yeni gözdesi olacak.

Konu ile ilgili Gümüşhacıköy Belediyesi'nden yapılan açıklamada; "T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı-Gümüşhacıköy Belediyesi işbirliği ile örnek imar uygulamaları kapsamında oluşturulan İmirler yoku mevkisi yerleşim yerine ait ilçemizin tarihi ve özgün dokusu ile estetiğine uygun sağlıklı bir kent oluşturmaya yönelik kentsel tasarım projesine ait animasyon çalışması hazırlanmıştır. Daha güzel bir Gümüşhacıköy için el ele çalışmaya devam" ifadelerine yer verildi. |Serkan Atıcı

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar