İlkokul öğrencileri okullarındaki depremzede arkadaşları için sosyal market kurdu

Amasya Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu öğrencileri okullarındaki depremzede öğrenciler için okul içinde sosyal market oluşturdu.

Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu’nda öğretmen, öğrenci ve veli dayanışması ile oluşturulan depremzedeler için market uygulaması olumlu sonuçlar vermeye başladı. Ailelerin evlerinde hazırladıkları yiyecek ve temizlik malzemelerini okula getiren çocuklar bu uygulama sayesinde sosyal sorumluluğu da öğrenmiş oluyor.

Amasya Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokul Müdürü Ercan Öker, “Depremzede ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek, bir nebze olsun kendilerini memleketinde gibi hissettirmek için yapılan bu uygulama depremzede bölgesinden Amasya’ya gelerek Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu’na kayıt olan öğrenci aileleri için düşünülerek yapılmıştır.” dedi

Depremlerin yarattığı acılardan dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden okul öğrencilerinden Miray İri (10), “Sosyal Marketi yapmamızdaki neden depremzede arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek için. Ülkemizde yaşanan depremlerden dolayı bende çok üzüldüm. Oralardan gelen arkadaşlarımıza ve ailelerine yardım etmek istiyoruz. Depremzede arkadaşlarımız ve ailelerine yardım edebilirsek ne mutlu bize. Umarım bir daha böyle bir deprem yaşanmaz’ dedi.

Okullarında depremzede arkadaşları için sosyal market oluşturduklarını söyleyen diğer bir öğrenci Tarık Erdem Kanar (10), “6 Şubatta ülkemizde yaşanan depremlerden dolayı okulumuza gelen misafirlerimize yardım etmek için gıda ve temizlik malzemeleri ile okulumuzda bir market oluşturduk. Herkes elinden geldiğince bu marketimize malzemeler getirip öğretmenler odasını açık market haline getirdik. Deprem bölgesinden gelen misafirlerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardım ediyoruz’ diye konuştu.

Öğrencilere teşekkür ziyaretinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, “Öğrencilerimiz ve velilerimiz depremzede ailelerin ihtiyacının olabileceğini düşünerek okulda sosyal market alanı oluşturmuşlar. Çocuklarımızın düşüncesiyle oluşturulan sosyal paylaşım alanında gerçekten duygulanmamak elde değil. Evinde fazlası olan getiriyor ve ihtiyacı olanda incinmeden alabiliyor. Çocuklarımız raflarda düzenlemeler yapıyor ve paylaşımda bulunuyorlar. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi prensibiyle burada hayat bulmuş diyebiliriz. Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Amasya her zaman kendine yakışanı yapmaya devam edecek’ diye konuştu.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar