Öğrenciler tek yürek oldu, depremzedeler için kermes açtı

Amasya Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri okul bahçesinde geliri depremzedelere gönderilmek üzere kermes açtı. Kısa sürede organize olan öğrenciler tek yürek olarak depremzedeler için kermes açtı.

Okul bahçesinde öğrenciler tarafından açılan kermeste her öğrenci evinde kendi yaptığı ya da annesine yaptırdığı yiyecekleri öğretmenler ve velilerin beğenisine sundu. Yiyecekler kısa sürede tükenirken, kermesten elde edilen gelir AFAD’ın hesabına yatırıldı.

Lise üçüncü sınıf öğrencilerinden Doğan Köse, “bugünkü kermesin amacı depremzede vatandaşlarımız ve arkadaşlarımız için biz lise öğrencileri olarak farklılık açısından ve öğrencilere örnek olmak için düzenlediğimiz bir organizasyonumuz var. Herkes evden bütün öğrenciler bir şeyler yapıp, getirdi. Kimisi köy ürünleri, bakliyat, börek, çörek. Burada sattık ve depremzedelere gidecek toplanan paralar. Bağış olarak yapılacak.”

Öğrencilerden Selma Koçoğlu, “bugünkü kermesimizin amacı bildiğimiz Güneydoğuda yaşadığımız o felakette yaralı olan arkadaşlarımıza ve oradaki yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım amacıyla yaptığımız bir kermes. Umarım, biz iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umarım sonuçlar da iyi olur ve gerçekten bir yaraya mehlem oluruz.”

Öğrencilerden Simge Aslan, “bizde bir Amasya’da depremzedelerimiz için okulumuzun adına bir farkındalık projesi olarak kermes düzenledik. Bundan kazandığımız parayla da depremzedelerimize güzel bir şekilde ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız.”

Kermesi ziyaret eden Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, “Depremde zarar gören depremzedelerin yararına sağlanacak bir kermes. Dolayısıyla artık orada her şeye ihtiyacımız olduğu bir nokta ama depremzedelerin en çok onlarla ilgilenilmesini, yalnız olmadıklarının bilinmesine ihtiyaçları var. Bu katkıların manevi yönü aslında en az maddi yönü kadar önemli ve kıymetli.” diye konuştu.

Amasya Atatürk Anadolu Lisesi bahçesinde gün boyu devam edecek olan kermesten elde edilecek gelir depremzedeler için AFAD’a bağışlandı.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar