Rektör Elmacı gazetecilerle buluştu

Amasya Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Süleyman Elmacı Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle il ve ilçedeki gazetecilerle bir araya geldi.

Üniversite tarafından düzenlenen kahvaltıya Rektör Elmacı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar ile il ve ilçelerde görev yapan basın mensupları katıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Süleyman Elmacı kahvaltı programında “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilincin oluşmasında, güçlendirmesinde ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde, demokratik hayatın oluşmasında çok önemli yeri vardır. Bu mesleğe gönül veren arkadaşlarımızın yaşadıkları zorlukları, gece gündüz demeden harcadıkları emeği takdir ediyoruz. Bu itibarla; Amasya’mız da görev yapan basın mensupları özelinde, gazetecilik mesleğine emek ve gönül veren kamu vicdanının gözü, kulağı ve sesi olan tüm ülke gazetecilerimizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.  Görevi başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum. Sağlık afiyet içinde nice Çalışan Gazeteciler gününü kutlarız inşallah.” Dedi.

Amasya Tıp Fakültesi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı Tıp Fakültesi binasının içinin temizlenip, son kontrollerinin kaldığını yakında taşınma işleminin gerçekleştirileceğini belirti.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı “Tıp Fakültesinin Uluslararası anlamda tanınırlığını yüksek dereceye getirmeye çalışıyoruz. İlk üç yıl açısından hoca sayılarımızı tamamladık. Tıp Fakültesi Laboratuarları çalışmaları devam ediyor.50 tane mikroskobumuz geldi. Test aşamaları tamamlanıyor.

Çevre düzenlemesi 2023 yılında tamamlanacak. Biz büyük bir risk aldık ama başardık. 2022 de ki ek bütçe den biz Türkiye’de ki Üniversiteler içinde en yüksek payı alarak 2. Sırada olduk. Sadece Tıp Fakültesi için 42 buçuk milyon bütçe ayrıldı. Amasya’mız ve öğrencilerimiz için hayırlı olsun.” dedi

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar