“Türkiye de 303 noktaya ürün tedariki sağlıyoruz”

Elmalı Çayı’nı, Elmalı Türk Kahvesini ve daha birçok çeşidi Amasya’ya kazandıran Köylüm Gurme yetkililerinden Selim Kaya, Köylüm Gurme olarak 2023 yılında Amasya’ya fabrika kurarak, Amasya’dan doğurdukları Köylüm Gurme markasını Amasya’dan Dünya’ya ulaştıracaklarını belirtti.

Köylüm Gurme Firması birbirinden eşsiz kahve serisine: Elmalı Filtre Kahve, Elmalı Hazır (3ü 1 arada)Kahveyi ekleyerek devam ettiler.  Bu seferde çıtayı biraz daha yükseltip, Elmalı Sıcak Çikolata, Elmalı Salep, Elmalı Dibek Kahvesi, Elmalı Osmanlı Kahvesini üreterek ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor.

Elmalı Türk Kahvesini Amasya’ya kazandıran Köylüm Gurme yetkililerinden Selim Kaya “Biz iki arkadaş Amasya’nın Yöresel ve doğal ürünlerini harmanlayarak Amasya’nın Coğrafi İşaretli Ürünü olan Elma’yı birçok çeşitle harmanlayarak 25 çeşit elmaya değer ürün ürettik. Amasya halkına ve Amasya’ya gelen turistlerin beğenisine sunduk. Bu ürünlerin geri dönüşümüne gelecek olursak Elma Çayı Amasyalıların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Elma Kahvesi, Elma Balı, Elmas Lokumu dışarıdan gelen turistlerin en çok beğendiği ve en çok talep ettiği ürünler arasında yer aldı.” dedi.

 25 çeşit ürünün 8 tanesi Türkiye’de ilk olarak üretildi

Selim Kaya, “Gelecekte bu 25 çeşit ürünü 54 e çıkarmayı planlıyoruz. Coğrafi İşaretli Amasya Elmamızdan 45 Çeşit ürün üreteceğiz. Bu ürünlerin birçoğunun patentleri alındı, birçoğunun ki de alıma aşamasında. 25 çeşit ürünün 8 tanesi Türkiye’de ilk olarak üretildi. Elma Balı Dünya’da bir ilktir. Elmalı Salep, Elmalı Filtre Kahve, Elmalı Üçü bir arda, Elmalı Sıcak Çikolata, Bamya Kolonyası gibi ürünler dünyada bir ilktir. Elmalı Lokumun Çeşitlerini biz 11 çeşide çıkarttık.  En çok dikkat çeken ürün Elmalı Üçü bir arada, Elmalı Kahve ve Elmalı Filtre Kahve gençler arasında daha çok talep görüyor. Buda bizi mutlu ediyor.

Köylüm Gurme tescilli bir markadır. 38 yıldır biz aşağı yukarı bu işi yapıyoruz. Dede, dededen sonra amca, amcadan sonra da bu işi ben devraldım. Bizim asıl işimiz marmelat ve sirke üretimidir. Son 7 yıldır da elmadan neler yapabiliriz diye tartıştık. 5 yıla yakın ARGE çalışmamız sürdü. Son 2 yıldır da ortaya çıkan ürünleri piyasaya sürmeye başladık. Satış yerlerimiz Amasya İçeri Şehirde yer alır. İçeri Şehirdeki İşletmelerimizden bize herkes ulaşabilir.” Dedi.

 Türkiye de 303 noktaya ürün tedariki sağlıyoruz

Selim Kaya  “Özel ve resmi kurumları hediyelik, promosyon işlerini biz yapıyoruz. Bunun artısı olarak iyi şeyler duyuyoruz. Ayrıca elması ile meşhur bir çok şehrin resmi kuruluşlarının promosyon işlerini de yapıyoruz. Yani bizim Elmamız Karaman’ a da gidiyor, Niğde’ye gidiyor, Isparta’ya da gidiyor. Elması Meşhur olan illere de bizim ürünlerimiz gidiyor. Türkiye de 303 noktaya ürün tedariki sağlıyoruz.

E Ticaret yaparak da ticarete yön veriyoruz

Elma ve bamya kutulama işlerinde çabuk bozulan ürürler olduğu için biz bunu nasıl kalıcı hale getiririz diye düşündük. Elma kolonyası, elma lokumu, elma çayı ve elma lokumunu dörtlü set olarak şık paketlerde sunarak karşı tarafı daha da mutlu ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

2023 yılının bize uğur getireceğine inanıyoruz

Selim Kaya “Yeni yapacağımız işlerde 2023 yılının bize uğur getireceğine inanıyoruz. Amasya’ya bir fabrika kuracağız böylece yeni bir iş istahdamı yaratacağız. Bu coğrafyanın insanının ekmeğini yiyoruz. Bizde bu coğrafyanın insanına ekmek yedireceğimiz bir iş kurmak istiyoruz. Amasya’yı seviyoruz Amasya’dan bir marka doğurduk ve bu markayı Amasya’da Dünya’ya ulaştırmak en büyük gayemizdir.

Birçok ürünün içeriğini biz hazırlıyoruz, paketleme işini dışarıdan paketlettirip müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yeni kuracağımız fabrikada 50 - 60 kişi ye istihdam sağlayacağız. Çünkü çok kollu bir iş yönü planlıyoruz. Sadece Amasya’nın doğal ürünleri, Amasya’nın meşhur ürünü elmayı değil, bunun yanında meşhur kirazı, bamyayı da harmanlayarak çeşitli özel ürünler elde edeceğiz.” Diye konuştu.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar