Üçüncü kamp sona erdi, Milliler Avrupa yolcusu

21 Yaş Altı Salon Hokeyi Kadınlar Ümit Milli Takımın Amasya’daki üçüncü kampı sona erdi.

İsviçre’de 13-15 Ocak’ta düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına hazırlanan Milliler Amasya’daki üçüncü ve son kampı bitirdi. Milliler Çarşamba günü (bugün) Avrupa Şampiyonası için İsviçre’ye gidecek.

Millilerin Amasya’daki üçüncü kampı 9 gün sürdü. Bu süre içinde milliler teknik ve taktik çalışmalar yaptı. Milliler, Amasya Kapalı Spor salonunda Avrupa Şampiyonasına günlük çift antrenmanla hazırlandı.

Ümit Milli Takım Baş Antrenörü Zeyni Efe Bozkurt, “Bugün çok şükür son antrenmanımızı yapıp, nasip olursa yarın İstanbul’a İstanbul’dan da İsviçre’ye uçacağız. Hedefimiz belliydi zaten, (Şampiyonluk) yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik derler. Bizde çok şükür elimizden gelenin fazlasını yaptık. Artık şampiyona için yolculuğa başlayacağız ve şampiyonluk kupasıyla ülkemize döneceğiz inşallah.”

Ümit Milli takımın en genç sporcu 16 Yaşındaki Esma Hüsne İdik, “Artık son antrenmanımızı yapıyoruz. Yarın yola çıkacağız. İsviçre’ye uçacağız inşallah. Hayırlısıyla orada en iyi şekilde performansımızı gösterip, Ay Yıldızı bayrağımızı en iyi şekilde temsil edip, Avrupa’ya sesimizi duyurmaya geliyoruz.”

Milli forvet Sudenur Kurt, “Üçüncü kampımızın sonuna geldik. Çok başarılı bir kamptı. Allah’ın izniyle yarın yola çıkacağız. Şampiyonluk istiyoruz, istediğimizi de alacağımıza inanıyorum ben.”

Milli Hokeyci Gülcan Paksoy, “kampımızın son günü. Son antrenmanımızı yapıyoruz. Allah’ın izniyle İsviçre’ye gideceğiz. Oradan şampiyon olarak geri döneceğiz. Buna çok inanıyoruz. Sizlerin de desteğini her zaman arkamızda bekliyor olacağız.”

Millilerin ısınmanın ardından yaptıkları maç ile üçüncü kampı sona erdi. Milliler Amasya’dan İstanbul’a, İstanbul’dan da hava yoluyla Avrupa Şampiyonası için İsviçre’ye gidecek. Milliler, klasik haline gelen toplu boz vermeyi de ihmal etmedi.

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar